Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do USA

Wielu z nas marzy o wyjeździe do Ameryki. Chcemy poczuć życie Nowojorczyków na własnej skórze, przejechać się pustymi drogami ze wschodu na zachód Ameryki lub opalać się na kalifornijskich plażach. Jedno jest pewne, gdy już zarezerwujemy bilety lotnicze, musimy również kupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych Ameryki na pewno nie jest tanim przedsięwzięciem. Bilety lotnicze, wiza, noclegi, to tylko niektóre z wydatków, z którymi musimy się liczyć przed wylotem. Polisa turystyczna też jest bardzo ważną częścią w planowaniu wyjazdu do USA. Poniżej podpowiemy, dlaczego ubezpieczenie podczas podróży jest niezbędne, aby spokojnie cieszyć się czasem wolnym w Ameryce.

Kiedy będzie potrzebna polisa turystyczna w USA?

Cieszy fakt, że coraz więcej polskich turystów zdaje sobie sprawę z konieczności posiadania ubezpieczenia podróżnego w trakcie swoich wyjazdów. Warto przypomnieć historię turysty, który zasłabł w trakcie kąpieli w oceanie. Koszty ratownictwa, hospitalizacji, transportów medycznych przekroczyły sumę 800 tysięcy PLN. Bez ubezpieczenia turystycznego turysta będzie musiał opłacić rachunek za opiekę medyczną.

Takich przypadków jest mnóstwo, dlatego należy się odpowiednio ubezpieczyć przed lotem do USA, gdzie koszty leczenia są jednym z najdroższych na świecie. Jednorazowa wizyta u lekarza w Stanach może kosztować około 100 USD, doba w szpitalu nawet kilka tysięcy USD. Rachunek za opiekę medyczną może zrujnować nasz budżet po powrocie z wakacji do Polski.

Kolejną przydatną usługą, która powinna znajdować się w naszej polisie turystycznej, jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Wyobraźmy sobie, że jedziemy na wakacje z dziećmi. W ferworze zabawy w hotelu nasze pociechy uszkodziły telewizor. Dzięki ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej TU wypłaci odszkodowanie pokrzywdzonemu. Jednym z towarzystw ubezpieczeniowych, które oferuje dobrze dopasowaną polisę turystyczną jest Warta, której opis znajdziemy na www.polisaturystyczna.pl/produkty/warta-travel-plus.

Jakie powinno być ubezpieczenie turystyczne do Stanów Zjednoczonych Ameryki?

Polisa podróżnicza do USA powinna zawierać kilka usług, które zapewnią odpowiednią opiekę podczas wyjazdu. Musimy pamiętać o dopasowaniu do polisy:

  • Ubezpieczenia kosztów leczenia – rekomendujemy sumę ubezpieczenia KL na minimum 50 000 EUR ze względu na bardzo kosztowne usługi medyczne w USA. W sytuacji, gdy nagle zachorujemy lub ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi, koszty związane z opieką medyczną oraz transportem ubezpieczonego do Polski będą spłacone przez ubezpieczyciela. Pamiętajmy, że im wyższa suma ubezpieczenia KL, tym więcej środków towarzystwo ubezpieczeniowe może przeznaczyć na nasze świadczenia medyczne.
  • Ubezpieczenia assistance – ubezpieczyciel podejmie się zorganizowania lub zorganizowania oraz pokrycia kosztów świadczeń realizowanych na rzecz ubezpieczonego. Przez cały pobyt w USA ubezpieczony może poprosić o informacje lub pomoc w trakcie zdarzeń zaistniałych podczas podróży.
  • Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków – NNW to gwarancja wypłacenia świadczeń przez ubezpieczyciela w sytuacji, gdy doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu lub w razie śmierci.
  • Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej – w sytuacji, gdy podczas wyjazdu uszkodzimy mienie osoby trzeciej, wypłaceniem odszkodowania zajmie się biuro ubezpieczeniowe.
  • Ubezpieczenia bagażu i sprzętu sportowego – podczas podróży nasze mienie jest narażone na uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieże. Warto ubezpieczyć się od kosztów tego typu zagrożeń i wykupić tę dodatkową usługę.

Zaznaczamy, aby przed kupnem ubezpieczenia turystycznego do USA zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, które znajdziemy na stronie www.polisaturystyczna.pl. W OWU zapisany jest zakres oraz wyłączenia odpowiedzialności danych towarzystw ubezpieczeniowych.