7 lat temu

Trudno uwierzyć, że te zdjęcia zrobiono bez użycia komputera

Photoshop daje fotografom ogromne możliwości tworzenia wyimaginowanych światów oraz podkręcania rzeczywistości. Największe wrażenie robią jednak na nas zdjęcia, które nie są udoskonalane efektami specjalnymi, gdzie liczy się moment pstryknięcie migawki, by wydobyć naturalne piękno. Takie właśnie są poniższe fotografie.

1. Zaćmienie słońca w Arizonie

Unikatowe ciepłe kolory na zdjęciu powstały w efekcie zaćmienia słońca. Zdjęcie wykonano w rezerwacie przyrodniczym Canyon de Chelly W Arizonie.

2. Góra lodowa w pełnej okazałości

To, co tworzy magię na tym zdjęciu, to perspektywa pozwalająca dostrzec nie tylko to, co na powierzchni, lecz również pod wodą.

3. Zmieniające się pory roku

Zdjęcia zakwitających kwiatów czy opadających kolorowych liści to popularny motyw. Rzadko zdarza się jednak stworzyć zdjęcie, na którym widać przejście pomiędzy dwoma porami roku. Podczas gdy niziny tego rosyjskiego regionu są bujnie zazielenione, ich górskie szczyty nadal pozostają pokryte śniegiem.

4. Patrząc inaczej na znany przedmiot

To zdjęcie przedstawia wnętrze gitary klasycznej. Chociaż trudno zgadnąć, w jaki sposób zostało ono wykonane, nie sposób odmówić fotografii abstrakcyjnego i artystycznego waloru.

5. Słońce na szczytach gór

Autor tego zdjęcia był z pewnością we właściwym miejscu o właściwym czasie.

6. Wodospad bijący światłem

Zgranie zdjęcia z odpowiednim światłem może odpłacić się niesamowitym efektem. Promienie wschodzącego słońca odbijając się od wody spływającej po skałach, tworzą świetlisty efekt, którego próżno szukać w naszej codzienności.

7. Sztuka tworzona przez ludzi połączona z artyzmem zwierząt

Japoński pływak synchroniczny pozuje do zdjęć na tle ławicy ryb, tworzących zapierające dech w piersiach wzory.

8. Błyskawica nad jeziorem

Wyczucie czasu to wszystko, co tworzy to niesamowite zdjęcie.

9. Widok na metropolię

Przybranie odpowiedniego punktu widzenia powoduje, że oklepane widoki robią się interesujące.

10. Lot na księżyc

Fotografowanie Księżyca nie jest łatwym zadaniem. Temu artyście udało się jednak uzyskać przejrzysty obraz z satelity dokładnie w momencie, gdy na jego tle przelatywał samolot.

11. Burzowy horyzont

Ta burza musiała być niezwykle przerażająca. Fotografia nadciągających chmur jest niesamowita.

12. Popatrz dokładnie

Na pierwszy rzut oka z pewnością widzicie ptaka. W rzeczywistości jest to uszkodzenie w szybie spowodowane kamieniem. Perspektywa może zupełnie zmienić wydźwięk danego zdjęcia.

13. Naturalne podziały

Wygląda trochę jak zdjęcie przed i po, jednak biała linia rozdzielająca dwa światy to w rzeczywistości droga gruntowa. Lewa strona lasu spłonęła w wyniku pożaru, prawą udało się uratować przed zniszczeniem.

14. Naturalne lustro

Stworzenie zdjęcia tak idealnie ukazującego odbicie nieba w wodzie jest marzeniem niejednego fotografa. Ten naturalny spektakl jest niesamowity.

15. Kreacja burzy

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda burza znad warstwy chmur – oto ona. Zdjęcie zostało wykonane na wysokości 11000 metrów z pokładu samolotu.

16. Czerwone niebo nad boiskiem

Trudno skupić się na grze, gdy przyroda tworzy taki spektakl…

17. Zgodność przyrody i architektury

Artyście udało się uchwycić naturalne zjawisko pogodowe i umieścić je na tle kopuły budynku – dzięki temu mamy wrażenie, że przyroda naśladuje architekturę.

18. Wystrzelenie rakiety

Ślad po wystrzale rakiety tworzy piękny efekt na niebie.

19. Granica Włoch i Szwajcarii

Nieskazitelna biel śniegu w kontraście do niebieskiego nieba robi cały efekt na tym zdjęciu.

20. Sztuka synchronizacji

Perfekcyjne dopasowanie ruchów żołnierzy tworzy efekt zwielokrotnienia postaci.