7 lat temu

Kobieta, która urodziła 69 dzieci


Tak, jest to możliwe. Doskonałym przykładem na to jest rosyjska chłopka Fiodorowa Wasiljewa, żona Fiodor Wasiliewa. Nazwano ją w ten sposób, ponieważ nie jest znane jej imię.

Urodziła 69 dzieci, co ważniejsze, żywych dzieci. Dwoje zmarło kilka tygodni po urodzeniu. Każda jej ciąża była mnoga, nigdy nie urodziła tylko jednego dziecka. Była 27 razy w ciąży, w tym 16 razy urodziła bliźnięta, siedem razy trojaczki i aż cztery razy czworaczki.

Pani Wasiljewa z Rosji okrzyknięta została mianem rekordzistki w posiadaniu dzieci, które sama urodziła. Zmarła w 1782 roku, po czym jej mąż ponownie się ożenił. Z drugą żoną miał już tylko 18 dzieci. Fiodora Wasilijewa jest prawdziwą legendą, urodziła 69 żywych dzieci. W różnych źródłach możemy przeczytać, że była perfekcyjną panią domu, idealnie wchodziła w rolę matki i żony. – The Guinness Book of World Records  z 1998.

O samym Fiodorze mówi się jako o cudzie niezwykłej płodności. Łącznie miał 87 dzieci. Z pierwszą żoną 69, z drugą 18 i również był to tylko ciąże mnogie. Jego druga żona 6 razy urodziła bliźnięta i 2 razy trojaczki. 35 porodów, 87 dzieci, z których 84 przeżyło. –  Według Quadruplets and Higher Multiple Births.

Obecnie za rekordzistę uchodzi Leontina Albina z Chile, kobieta ta urodziła 55 dzieci. Leontina jednak twierdzi, że urodziła aż 64 dzieci, niestety nie potrafi tego w żaden sposób potwierdzić.

Link do filmu, gdzie można zobaczyć zdjęcia rodziny Wasiljewów: