7 lat temu

Optyczne sztuczki, czyli jak powiększyć małe mieszkanie?

Małe mieszkanie jest wielkim wyzwaniem dla tych, dla których tak ważne są piękno i wygoda. Dlaczego? Bo niewielkie i ciasne pomieszczenia mogą negatywnie wpływać na nasz nastrój. Co możemy zrobić, by zminimalizować takie problemy?

Dobra aranżacja to podstawa

W małym mieszkaniu kwestią bardzo ważną stają się praktyczne meble – najlepiej te, które utrzymane są w jasnej kolorystyce. Jeśli dodatkowo postawimy na meble wielofunkcyjne, będziemy mogli zachować więcej przestrzeni, a jednocześnie – cieszyć się wygodą. Regały z wysuwanymi blatami, rozkładana sofa oraz stół – taki komplet mebli w małym wnętrzu sprawdzi się idealnie.

W trosce o piękny wygląd

Urządzenie małego mieszkania w funkcjonalny sposób nie jest zbyt wielkim problemem. Większym wyzwaniem okazują się ściany, których wygląd wpływa w ogromnym stopniu na charakter całego mieszkania. Jeśli odpowiednio dobierzemy farby, tapety oraz ciekawe dekoracje, wykończymy ściany tak, by nasze mieszkanie sprawiało wrażenie znacznie większego niż w rzeczywistości. Co sprawdza się najlepiej? Biel oraz jasne, neutralne kolory, jak i różne odcienie beżu. W wąskich wnętrzach można też śmiało korzystać z chłodnych barw, np. z zieleni oraz błękitu – kolorów, które pomogą nam optycznie poszerzyć takie pomieszczenie. Ostrożnie należy za to podchodzić do barw cieplejszych, w przypadku których wybór zbyt ciemnego odcienia może przekreślić nasze starania o optyczne powiększenie wnętrza.

Optyczne sztuczki, czyli o czym jeszcze warto pamiętać?

W optycznym powiększaniu małego mieszkania pomogą nam również dobrze dobrane dekoracje wnętrz. Cennym dodatkiem w małych pomieszczeniach są lustra. Dzięki nim wnętrze staje się jaśniejsze, sprawia też wrażenie większego. Doskonałe rezultaty dają też fototapety 3d. W sypialni, w salonie lub w przedpokoju takie trójwymiarowe obrazy sprawdzą się doskonale. Co można wybrać? Geometryczne wzory, ciekawe ujęcia słynnych budowli, krajobrazy, wizerunki zwierząt – wybór fototapet 3d jest tak szeroki, że każdy znajdzie idealne rozwiązanie do swojego domu. Produkowane teraz fototapety są dużo lepszej jakości niż te które pamiętamy z lat 90-tych – mówi Anna Wicher, specjalista ds. sprzedaży w sklepie internetowym Foteks. – Odpowiedni podkład np. winylowy można z powodzeniem stosować w kuchni między blatem, a szafkami nawet w obecności kuchenki gazowej – dodaje Pani Anna.

Wybór odpowiednich mebli oraz wykorzystanie kilku prostych sztuczek pozwalających na optyczne powiększenie wnętrz – oto podstawowe zasady, o których musimy pamiętać podczas urządzania małego mieszkania. Dzięki nim osiągniemy wspaniałe rezultaty, a co najważniejsze – będziemy mogli się cieszyć pięknym i funkcjonalnym zarazem wnętrzem.

Artykuł sponsorowany.