7 lat temu

Zakochaj się w 4 minuty

Chociaż wydawałoby się, że dobierając sobie partnera, sugerujemy się szeregiem rozmaitych cech, część naukowców ma zupełnie odmienne zdanie.

Według ekspertów wystarczy zaledwie kilka minut nieprzerwanego kontaktu wzrokowego, aby pomiędzy dwojgiem ludzi stworzyć intymność, a nawet rozpalić pożądanie.

Zjawisko to może dotyczyć nawet nieznanych sobie wcześniej osób. Opinię tę potwierdza nagranie zamieszczone na YouTube – jego autorzy przetestowali teorię na kilku parach z różnym stażem.

„To jest mocne”, „Nigdy nie robiłam czegoś takiego” , „Przez 55 lat małżeństwa nigdy nie patrzyliśmy sobie w oczy w ten sposób” – to tylko część opinii wyrażonych przez badanych.

Mimo że początkowo większość par była speszona, już po chwili uczucie to ustąpiło wzruszeniu oraz poczuciu bliskości. Wraz z upływem kolejnych minut emocje narastają, a pary doceniają chwilę, podczas której mogą skupić się wyłącznie na sobie.

„Jak cudownie jest tutaj siedzieć i patrzeć na moją żonę. Bez dyskutowania o pracy, biznesie” – z uśmiechem mówi mąż z 2-letnim stażem.