7 lat temu

Zamieszkaj gdzie chcesz w ekologicznej kapsule zasilanej wiatrem i energią słoneczną

Mieszkanie w malutkiej zasilanej energią słoneczną kapsule, którą możesz ustawić w praktycznie dowolnym miejscu na ziemi, może brzmieć jak science fiction, ale słowacka firma Nice Architects postanowiła to zrealizować.

tiny-eco-home-lets-you-live-off-the-grid-anywhere-75416

Ecocapsule oferuje domową wygodę dla pragnących życia na krawędzi.

Każda kapsuła jest w pełni samowystarczalna, dzięki wydajnej baterii gromadzącej energię pochodzącą z wiatru oraz słońca. Posiada także system filtrowania wody. Największym atutem jest kompaktowy rozmiar, który ułatwia transport obiektu w dowolne miejsce.

Twórcy reklamują, kapsuły jako kompleksowe obiekty o szerokiej gamie zastosowań. Doskonałe nie tylko dla podróżników, ale również jako mini centra badawcze dla naukowców, czy górskie schronienia. Zapewniają, że powierzchnia niespełna 12 metrów kwadratowych będzie wystarczająca dla wygodnego zakwaterowania dwóch dorosłych osób.

tiny-eco-home-lets-you-live-off-the-grid-anywhere-36227

tiny-eco-home-lets-you-live-off-the-grid-anywhere-24271

Każda kapsuła posiada łóżko, kuchnię, łazienkę, niewielką przestrzeń do pracy ze stołem i krzesłami.

Energia czerpana jest ze środowiska za pomocą turbiny wiatrowej i paneli słonecznych. Kapsuły posiadają system zbierania wody deszczowej oraz jej filtrowania, dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do bieżącej, ogrzewanej przepływowo wody.

Jeżeli marzy wam się zamieszkanie w Ecocapsule, mamy dla was dobrą wiadomość – firma wystawiła na sprzedaż 50 pierwszych obiektów w cenie 79’000 Euro.

tiny-eco-home-lets-you-live-off-the-grid-anywhere-64647 tiny-eco-home-lets-you-live-off-the-grid-anywhere-62751 tiny-eco-home-lets-you-live-off-the-grid-anywhere-31201 tiny-eco-home-lets-you-live-off-the-grid-anywhere-77421 tiny-eco-home-lets-you-live-off-the-grid-anywhere-19586

Źródło Ecocapsule.sk.