7 lat temu

Niezwykły zegarek, który pokazuje ruch planet w Układzie Słonecznym

The Midnight Planetarium Poetic Complication nie jest zwykłym zegarkiem na rękę, to prawdziwe dzieło sztuki i techniki.

TW_SolarWatch01-740x370

Pięknie zaprojektowany, wykonany precyzyjnie i w całości ręcznie, pozwala mierzyć nie tylko upływający czas, ale też śledzić położenie planet wokół Słońca.

Zegarek powstał na skutek owocnej współpracy pomiędzy duńskim producentem zegarków Christiaan’em van der Klaauw oraz firmy jubilerskiej Van Cleef & Arpels. Premierę miał w Salon International de la Haute Horlogeri w roku 2014.

Jeżeli patrząc na tarczę zegara widzicie jakieś różnice pomiędzy tym co pokazuje, a własną wiedzą z astronomii, to macie rację. Midnight Planetarium reprezentuje Układ Słoneczny, jaki ludzie znali w XVIII wielu. Nie ma w nim ani Neptuna, ani Urana. Producenci wyeliminowali gazowe giganty prawdopodobnie dlatego, że posiadają ogromne orbity i niezwykle wolno obiegają Słońce – w przypadku Urana trwa to 84 ziemskie lata, u Neptuna 164. Nie sposób byłoby zauważyć ich ruchu na tarczy.

Z pozostałych sześciu planet, każda reprezentowana jest przez drogocenny kamień – Merkury to serpentyn szlachetny , Wenus to rzadki jadeit, Ziemia wykonana jest z turkusu, Mars z czerwonego jaspisu, Jowisz z agatu i Saturn z sugilitu.

Zegarek wykonano z 396 elementów. Jego konstruowanie trwało aż 3 lata i była to niezwykle żmudna praca wymagająca niezwykłej precyzji. Dlatego też cena tego zegarka jest zawrotna i wynosi $245,000.

TW_SolarWatch05

TW_SolarWatch04

TW_SolarWatch03

TW_SolarWatch06