8 lat temu

Golf z helikoptera

Golf nie kojarzy się ze sportem ekstremalnym, ale wystarczy zamienić małego meleksa, którym zawodnicy przemieszczają się po polu, na helikopter i otrzymujemy zupełnie nowy sport.

par-3-in-the-sky-helicopter-golf-queenstown-new-zealand-14

Over the Top Golf  to propozycja dla odważnych. 

To niezwykłe, trudno dostępne pole golfowe znajduje się w Alpach w Nowej Zelandii i jest dostępne tylko za pomocą helikoptera. Maszyna wynosi zawodników na wysokość ponad 1300 metrów n.p.m. gdzie mają do dyspozycji cztery różne dołki.

Gra się specjalnymi ekologicznymi piłeczkami wykonanymi z drewna, które są w 100% biodegradowalne. Dzięki temu, firma dba o środowisko naturalne. Piłeczki mogą być wielokrotnie wykorzystywane, a zagubione rozłożą się w ciągu 3-6 miesięcy.

par-3-in-the-sky-helicopter-golf-queenstown-new-zealand-3

par-3-in-the-sky-helicopter-golf-queenstown-new-zealand-8

Przygotowanie tej atrakcji trwało ponad rok czasu. Niezbędne były pozwolenia, sporo trudu kosztowało również przygotowanie terenu. Maszyny, ludzie i materiały musiały zostać dostarczone na duże wysokości, w niedostępne lokalizacje. Budowę na bieżąco monitorowali ekolodzy, w trosce o krajobraz i naturę.

Efekt końcowy zapiera dech w piersiach. To jedyne takie miejsce, gdzie golfiści mogą cieszyć się niesamowitymi widokami.

par-3-in-the-sky-helicopter-golf-queenstown-new-zealand-2

par-3-in-the-sky-helicopter-golf-queenstown-new-zealand-5

par-3-in-the-sky-helicopter-golf-queenstown-new-zealand-7

par-3-in-the-sky-helicopter-golf-queenstown-new-zealand-6

par-3-in-the-sky-helicopter-golf-queenstown-new-zealand-12

par-3-in-the-sky-helicopter-golf-queenstown-new-zealand-11

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, albo od razu zarezerwować wycieczkę, odwiedźcie stronę internetową overthetopgolf.co.nz