8 lat temu

Siła myśli uwidoczniona na kroplach wody

Hipoteza jakoby nasze intencje wpływały na kształt kryształków lodu, została przebadana w serii testów podwójnie ślepej próby. Oceńcie sami ich wyniki.

dr-emoto

Dr Masaru Emoto

W przeprowadzonym kilka lat temu badaniu uczestniczyła grupa około 2000 osób z Tokio. Uczestnicy zostali poproszeni o skupienie się na wysyłaniu pozytywnych intencji do próbek wody, ulokowanych na drugim końcu świata w Kalifornii. Dodatkowo kryształki zostały zabezpieczone elektromagnetyczną tarczą. Uczestnicy nie byli również świadomi istnienia w innej lokalizacji drugiej, kontrolnej próbki.

Powstałe w wyniku eksperymentu kryształy zostały sfotografowane i poddane ocenie pod względem walorów estetycznych przez kolejną, grupę uczestników. Wyniki pokryły się z dotychczasowymi eksperymentami nad strukturą wody, potwierdzając po raz kolejny, że intencja wywarła wpływ na kształt topniejących kryształków lodu.

Pozytywne emocje tworzą piękne kryształy, podczas gdy złe emocje bezkształtne formy:

i47-truth

„Prawda”

i46-thanku

„Dziękuję”

i44-peace

„Pokój”

i43-love

„Kocham cię”

i50-disgust

„Obrzydasz mnie”

i51-uful

„Jesteś okropny”

i41-evil

„Zło”

Masaru Emoto badał również wpływ modlitw na wodę. Zdjęcia wykonano przed i po modlitwie.

lake

Przed i po ceremonii modlitewnej nad jeziorem Biwa w 1999

buddist

Przed i po buddystycznej modlitwie na zaporze Fujiwara

 

Poniższy filmik pokazuje efekty eksperymentów, prowadzanych od wielu lat przez Japończyka Masaru Emoto, prezentując, w jaki sposób intencja wpłynęła na wodę.

Jak widać świadomość wywiera wymierne efekty na strukturę geometryczną kryształków wody. Co nam to mówi o naturze świadomości? Czy wyniki powinny zachęcić nas do modlitwy i wysyłania „pozytywnych wibracji”?

Masaru Emoto jest lekarzem medycyny alternatywnej, urodzonym w Jokohamie w 1943 roku. Od lat ’90-tych zajmuje się badaniem właściwości wody m. in. przy pomocy rezonansu magnetycznego, zgłębiając nasze zrozumienie jej natury i wpływu na życie. Zyskał światowe uznanie dzięki przełomowym badaniom i odkryciu, że woda jest związana z naszą indywidualną i zbiorową świadomością.

Więcej o niezwykłych odkryciach możecie przeczytać w jego książkach „Woda – obraz energii życia” oraz „Uzdrawiająca siła wody”.

Źródło: Masaru Emoto