8 lat temu

Czy te zaskakujące porady są receptą na długie życie?

Codzienne ćwiczenia i dużo warzyw – pewnie tego się spodziewacie. Zobaczcie jakich porad na długowieczność udzielili najdłużej żyjący ludzie na ziemi – okazuje się, że to co przyjemne może też (dla niektórych) być pożyteczne.

1. Zaprzyjaźnij się z dr. Pepper’em

shocking-health-secrets-from-the-oldest-people-on-earth-17825

Elizabeth Sullivan z Teksasu liczy sobie 104 lata. Przez ostatnie pół wieku nie rozstaje się ze swoim ulubionym napojem, jakim jest Dr. Pepper – wypija dziennie przynajmniej 3 puszki!

Na pytanie o zagrożenia dla zdrowia odpowiada „każdy lekarz, który mnie widzi twierdzi, że Dr. Pepper mnie zabije – póki co tak się nie dzieje, więc muszą być w błędzie”.

2. Usmaż sobie trochę boczku

shocking-health-secrets-from-the-oldest-people-on-earth-25587

Pearl Cantrell (105) wiąże swoją życiową wytrwałość z jedzeniem bekonu. Codziennie.

3. „Papierosy, whiskey i kobiety”

20031015-mcandrew_1427284i

Henry Allingham jako swój sekret zdrowia zawsze (niestety niedawno zmarł w wieku 113 lat) podawał „papierosy, whiskey oraz dzikie kobiety”. Być może jego beztroskie podejście również miało udział w tym sukcesie.

4. Bingo i dużo puzzli

shocking-health-secrets-from-the-oldest-people-on-earth-69783

Milly Smith ostatnie 30 lat życia spędziła głównie grając w bingo i układając puzzle. Niedawno obchodziła swoje setne urodziny.

5. Oliwa z oliwek, wina, papierosy i czekolada

shocking-health-secrets-from-the-oldest-people-on-earth-39564

Przed swoją śmiercią w wieku 122 lat Jeanne Calment, była zagorzałym zwolennikiem maczania jedzenia (i siebie samej) w oliwie z oliwek, stałego spożywania wina i jedzenia dwóch tabliczek czekolady w tygodniu. Bardzo zdrowo jadnek… do tego paliła jednego lub dwa papierosy co dzień do wieku 117 lat.

6. Surowe jajka i brak męża

shocking-health-secrets-from-the-oldest-people-on-earth-47897

Włoszka Emma Morano jest najstarszą żyjącą osobą w Europie. Jej sekret? Trzy surowe jajka dziennie przez ostatnie sto lat i brak jakichkolwiek relacji z mężczyznami od kiedy rozstała się ze swoim mężem w latach ’30.

7. Sushi i spanie

shocking-health-secrets-from-the-oldest-people-on-earth-42144

Najdłużej żyjącą osoba na ziemi Misao Ōkawa zmarła licząc 117 lat. Swoją długowieczność tłumaczyła prostymi zasadami – porządnie się wysypiać i jeść sushi.

8. Śmiech

shocking-health-secrets-from-the-oldest-people-on-earth-25429

Autorka Bel Kaufman, która zmarła w wieku 103 lat miała odmienną receptę na zdrowie – śmiech – najprostsza z ludzkich przyjemności.

„To śmiech utrzymuje nas w zdrowiu. Jesteśmy w stanie przetrwać dostrzegając we wszystkim humor. Odwróć wzrok od tragedii i nie skupiaj się na smutku. Nie można śmiać się i być jednocześnie złym, nie można śmiać się i być smutnym, nie można śmiać się i czuć zazdrość”.

9. Szkocka

shocking-health-secrets-from-the-oldest-people-on-earth-91978

Samuel Henry, jeden z uczestników prestiżowe konkursu golfowego dla mężczyzn, liczący 103 lata, wierzy w  zależność między zdrowiem z piciem szkockiej, a dokładnie to dwóch drinków dziennie, do tego również konieczna jest wspaniała żona oraz życiowy luz.

10. Owsianka i unikanie płci przeciwnej

shocking-health-secrets-from-the-oldest-people-on-earth-25349

Szkocka kobiety Jessie Gallan ukończyła 109 na początku tego roku, z tej okazji objawiła światu swoje dwie wielkie tajemnice, które zagwarantowały jej życie przez prawie 11 dekad: codziennie jeść miskę owsianki i odciąć stres związany z mężczyznami ze swojego życie całkowicie.

Niektóre z zaleceń nawet się powtarzają! Może powinniśmy rozważyć zmianę nawyków życiowych, żeby dożyć długich lat w zdrowiu?