9 lat temu

Nigdy się nie poddawaj! – Sylwester Stallone i jego historia.

7ba32-rocky
Sylwester Stallone – zna go prawie każdy ale nie wszyscy znają historię jego drogi do sławy. Droga ta była ciężka, wiele osób by się poddało i odpuściło ale nie on, prawdziwy wojownik nie tylko na ekranie.

Michael Sylvester Enzio Stallone został urodzony 6 lipca 1946 w Nowym Jorku. Jest synem astrolog i tancerki żydowskiego pochodzenia i fryzjera pochodzącego z Włoch. Droga Sylvestra Stallone do sławy nie była usłana różami. Bardzo chciał zostać aktorem, jednak wszyscy go odrzucali z powodu niewyraźnej wymowy. On jednak się nie poddał, chodził od agencji do agencji, na niezliczoną ilość castingów ale jego upór nie dawał żadnych rezultatów. Jego sytuacja finansowa stawała się fatalna. To wtedy zdecydował, że zacznie zarabiać na życie pisaniem sztuk, niestety i na tym polu nie odniósł sukcesu. W krytycznym momencie był zmuszony sprzedać swojego psa, był tym faktem załamany. Podczas oglądania walki bokserskiej Mohameda Ali i Chucka Wepnera przyszło do niego natchnienie. Niezłomna postawa boksera zainspirowała go do napisania scenariusza do Rockiego.
 
rocky.2

Później wiele razy próbował go sprzedać, jednak agencje nie były zainteresowane historią prostego boksera. Aktor usłyszał wiele mało pochlebnych opinii na temat swojego dzieła. Pewnego dnia los się jednak uśmiechnął, i znaleźli się ludzie gotowi zekranizować jego dzieło. Zaproponowano mu zawrotną kwotę 125 tysięcy dolarów. Stallone postawił jeden warunek: to on musi zagrać główną rolę. Niestety, przedstawiciele agencji nie zgodzili się. Próbowali go przekonać do zmiany zdania podwajając stawkę, Stallone był jednak nieugięty.

 
2009666-rocky_iv_original_k

Wynegocjował w końcu stawkę 35 tysięcy dolarów i… rolę w filmie. Pierwsze co postanowił zrobić po uzyskaniu honorarium było odzyskanie swojego czworonożnego przyjaciela. Na ten cel poświęcił niemal połowę wypłaconych pieniędzy. Psa można zobaczyć w filmie. Kariera aktora ruszyła z kopyta. Rocky otrzymał trzy Oscary (uzyskał dziesięć nominacji), zarobił 200 mln dolarów, nakręcono w sumie pięć części. Sylvester Stallone zagrał w wielu filmach, jednak to dwie role zdominowały jego karierę, rola Rocky i Rambo ( film o weteranie wojny w Wietnamie).

 
Movies_Films_R_Rambo_III_010449_

Jego historia jest dobrym przykładem, że jeżeli się bardzo czegoś pragnie, to nigdy nie należy się poddawać.