8 lat temu

Nowoczesna szkoła to nowoczesny design

contemporary-school_290615_03
Wspomnienia klas lekcyjnych i szkolnych ławek napawają was bólem pleców i delikatnym obrzydzeniem? W polskich placówkach edukacyjnych od dziesięcioleci niewiele się zmieniło – zapewne każdy z was chciałby żeby wasze dzieci pobierały naukę w lepszym otoczeniu niż wy. Zobaczcie projekt wystroju wnętrz dla Akademii Altimira w hiszpańskim Cerdanyola del Vallés – o czymś takim w Polsce zapewne długo będziemy mogli pomarzyć…

Akademia Altimira to szkoła językowa skupiająca się na dzieciach, młodzieży oraz dorosłych. Aby uczcić 15 lat istnienia odświeżono wnętrza akademii i zrobiono redesign marki, zadanie to powierzono grupie projektowej Masquespacio. Nowoczesny projekt wnętrz inspirowany jest ideą „budowania” siebie jako jednostkę poprzez naukę, którą akademia realizuje poprzez zajęcia recytatorskie i przygotowując uczniów do egzaminów do szkół wyższych.
 
contemporary-school_290615_01
Biorąc pod uwagę różne grupy wiekowe studentów w pierwszym przypadku projektanci chcieli stworzyć obszar, który mógłby przyciągnąć zarówno małe dzieci, młodzież jak i dwudziestolatków.
 
contemporary-school_290615_02
W nowoczesnym wnętrzu jest dużo naturalnego światła, wzmacnianego drewnianymi panelami na ścianach, które ponadto oferują odpowiednie rozwiązania akustyczne.
 
contemporary-school_290615_04
Prócz sal do nauki projektanci zaproponowali też pomieszczenia do zajęć „face to face”. Zaaranżowane na korytarzu boksy odseparowane są od pozostałej przestrzeni przesuwnymi drzwiami z drewnianych pasków, które pozwalają na dostęp światła do malutkich pomieszczeń.
 
contemporary-school_290615_07

contemporary-school_290615_10

contemporary-school_290615_06

contemporary-school_290615_11

contemporary-school_290615_12

contemporary-school_290615_13

Krzesła i blaty z jasnego drewna urozmaicone są kojącą zielenią i roślinami – wszystko w ascetycznym i prostym wydaniu, skłaniającym do skupienia. Całość projektu uzupełniają materiały edukacyjne i pomoce naukowe. W takim wnętrzu naprawdę aż chce się przebywać – być może to pierwszy krok do zachęcenia młodzieży do nauki?