9 lat temu

Najdziwniejsze produkty wymyślone przez znane marki

ass

Świat marketingu lubi chwalić się swoimi sukcesami, czasami jednak dużo ciekawsze jest przyjrzenie się ich porażkom. Wymyślając nowe linie produktów ułatwiających nam życie, można jednak przekombinować. Oto najdziwniejsze produkty i usługi kiedykolwiek wprowadzone na rynek przez światowych gigantów.

1. Mrożonki Colgate

B1

W 1981 roku Colgate odniósł sromotną porażkę, chcąc wprowadzić na rynek mrożone domowe posiłki. Założenie stojące za pomysłem sprzedaży  produktów zupełnie odbiegających od dotychczasowej linii marki, było takie, że po zjedzeniu posiłku konsumenci będą chcieli umyć zęby – na pewno pastą Colgate.

2. Bic Mistake

B2

Marka Bic znana jest głównie z produkcji jednorazowych maszynek do golenia i długopisów. Jako specjaliści od jednorazowych produktów, przedstawiciele firmy postanowili zrewolucjonizować rynek wprowadzając kolejne linie jednokrotnego użytku. Tak zrodził się pomysł damskich rajstop. Innowacja nie zdała egzaminu i przeszła do historii firmy jako Bic Mistake.

3. Pomadka Coca-Cola

B3

Ten produkt da się kupić w londyńskich sieciach sklepów Tesco. Czy nie wydaje wam się jednak dziwne, że producent słodkich napojów sygnuje swoją marką balsam nawilżający do ust? I to w różnych smakach?

4. Perfumy o zapachu walki bokserskiej

B4

Gdy pada hasło Everlast, zapewne większość z was myśli o sprzęcie i odzieży do boksu, wyobrażając sobie dwóch wielkich facetów wymieniających sobie nawzajem ciosy na ringu. Wysiłek, ból i pot lejący się z głowy. To naprawdę świetny pomysł aby wykorzystać wszystkie te skojarzenia i wprowadzić na rynek linie męskich perfum o zapachu… no właśnie czego? Przepoconego boksera? Czy wytyranego ringu?

5. Wódeczka Danny’ego DeVito

B5

„Wynalezienie” niektórych z najdziwniejszych produktów „zawdzięczamy” upadającym celebrytom, którzy w jakiś sposób muszą zarabiać na siebie. W 2006 roku Danny DeVito był gościem tok szoł The View. W czasie wywiadu było widać, iż aktor jest kompletnie pijany. Jak wytłumaczył się potem „siedem szklaneczek limoncello jednak zadziałało”.

6. Snoop Hot Dog

B6

Snoop Dog zapowiedział markowanie swoim nazwiskiem nowej linii hot dogów, które błyskotliwie miały nazywać się Snoop Dogg. Aby dodatkowo zareklamować produkt ogłosił, że kanapka będzie mierzyć 30 centymetrów długości.

7. Kanye West Tour

B7

W 2008 roku raper zdecydował się na otwarcie internetowego biura podróży, które miało funkcjonować na stronie nazwanej od jego imienia kenyatravel.com.