9 lat temu

Kosmiczne rewelacje prosto z Meksykańskiej dżungli

Ancient_Aliens_Hero_2-H
Teorie na temat kontaktów ludzkości z pozaziemskimi cywilizacjami napędzają od dziesięcioleci wyobraźnię zwolenników teorii spiskowych. W temacie UFO powiedziano już wiele – miłośnicy tematu już dawno ogłosili obecność kosmitów na Ziemi. Można wierzyć lub nie jednak pewne „dowody” nasuwają pytania, na które czasem trudno znaleźć odpowiedz na Ziemi.

Dyskusja w temacie kosmitów rozgorzała ponownie za sprawą tajemniczych obiektów znalezionych na terenie Meksyku, które zdaniem niektórych prezentują sceny kontaktu z obcą cywilizacją. Stworzone przez Majów kamienne oraz metalowe dyski przeleżały w magazynach Narodowego Instytutu Antropologii oraz Historii (INAH) Meksyku przeszło 80 lat od ich odnalezienia w okolicach Calamcul! Ich zdjęcia po raz pierwszy zostały zaprezentowane opinii publicznej przez archeologów Klausa Dona oraz dr Nassima dopiero podczas konferencji prasowej w 2011 roku. Tablice od razu stały się sensacją dyskutowaną nie tylko w środowisku naukowym.

Tablice prezentują dwa wyjątkowo wymowne rysunki. Pierwszy zawiera w sobie, jak twierdzą niektórzy, schemat Ziemi oraz krążące wokół niej statki kosmiczne o charakterystycznym stożkowatym kształcie. We wnętrzu jednego z pojazdów znajduje się natomiast postać astronauty z wyjątkowo dokładnie zaznaczonym kombinezonem oraz hełmem.

Druga tablica przedstawia obrazek postaci w strumieniu światła „wciąganą” do kolejnego stożkowatego obiektu. Zastanawiający jest fakt, iż rysunki są niezwykle precyzyjne oraz dobrze zachowane. Wygląd postaci nasuwa jasne skojarzenia z XX-wiecznym strojem astronauty – skąd u starożytnych taka fantazja?

Wizerunki z tajemniczych tablic stawiają wiele pytań, poniżej prezentujemy prawdopodobne interpretacje poszczególnych elementów, znajdujących się na rysunkach:

meksyk
1) Dwa okręgi to prawdopodobnie obrys Ziemi wraz z atmosferą.
2) Asteroida zbliżająca się do ziemi.
3) Kometa również zmierzająca ku Ziemi.
4) To prawdopodobnie specjalnie zaprojektowany statek kosmiczny, który ma uderzyć w kometę by ją zniszczyć.
5) To postać astronauty kierującego statkiem.
6) To kolejny pojazd kosmiczny.

meksyk2
Luis Augusto García Rosado jest najwyższym rangą przedstawicielem meksykańskiego rządu, który zabrał głos w sprawie kontaktów z pozaziemska cywilizacją, odnosząc się w swojej wypowiedzi do starożytnych azteckich tekstów i kodów, które rząd meksykański rzekomo trzymał w ukryciu przez dziesiątki lat. W swojej wypowiedzi wspomina m. in. o „stanowiskach do lądowania” ulokowanych w dżungli, których wiek można datować na ponad 3 tysiące lat! To jedyne informacje jakie na temat azteckich dokumentów udzieliły rządowe agendy.

Dla wielu osób znaleziska te dowodzą trwających od stuleci kontaktów z pozaziemskimi cywilizacjami oraz współpracy i opieki roztaczanej przez obcych nad mieszkańcami naszej planety.

Obiekty oraz wiążąca się za nimi tajemnica zafascynowały również filmowców – trwają przygotowania do dokumentalnej produkcji na temat tablic oraz szyfrowanych kodów Majów. Osobom zainteresowanym pozostaje śledzenie losów produkcji Juana Carlosa Rulfo „Revelations of the Mayans: 2012 and Beyond”.