9 lat temu

10 ultraciekawych faktów #2

Ap17-pan

Co Michaił Gorbaczow ma wspólnego z Twin Peaks? Kto był ostatnim człowiekiem na księżycu? Kim jest Mike Rowe? Ile razy postrzelono Jamesa Bonda? Czemu arystokraci wypożyczali ananasy?

  1. W czasie zimnej wojny CIA “skonstruowało” kota nafaszerowanego sprzętem szpiegowskim (podsłuchy, kamery). W założeniu miał spędzać czas w rosyjskiej ambasadzie i nieświadomie przekazywać informacje Amerykanom. Projekt kosztował 20 milionów dolarów. Po wypuszczeniu kota został on przejechany przez taksówkę.
  2. Michaił Gorbaczow był wielkim fanem serialu “Twin Peaks”. Tak wielkim, że próbował przekonać Georga Busha, żeby ten nakazał Davidowi Lynchowi zdradzić, kto zabił Laurę Palmer. Lynch odmówił.
  3. Ostatnim człowiekiem na księżycu był Eugene Cernan. Stało się to w roku 1972 i od tamtego czasu żaden człowiek nie odwiedził już księżyca.
  4. W XVIII wieku w Europie ananasy były tak drogie, że uznawano je za symbol bogactwa i statusu społecznego. Arystokraci mogli wypożyczać ananasy, żeby pokazywać je na przyjęciach.
  5. W roku 2003 Microsoft pozwał kanadyjskiego studenta nazwiskiem Mike Rowe za zarejestrowanie domeny MikeRoweSoft.com.
  6. W Bydgoszczy jest więcej monopolowych niż w całej Norwegii.
  7. W każdej sekundzie internetową pornografię ogląda 30 milionów osób (co sekundę jest to nowe 30 milionów).
  8. W całej swojej karierze James Bond został postrzelony 4662 razy.
  9. Podczas trenowania walki wręcz do roli Bonda, Sean Connery rozzłościł swojego instruktora, tak że złamał mu on nadgarstek. Instruktorem był Steven Seagal.
  10. W roku 1991 w Szwecji urodził się chłopiec, któremu dano na imię “Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116”. Imię to wymawiać należy “Albin”.