5 najciekawszych destynacji w Europie

Dziś podróżowanie po Europie jest niezwykle proste. Można znaleźć tanie loty, noclegów jest mnóstwo, w zróżnicowanych cenach, dzięki czemu każdy znajdzie miejsce idealne dla siebie. Aby przeżyć wyjątkową i ciekawą przygodę. warto zrezygnować z podróżowania utartymi szlakami i szukać miejsc, które poza pięknymi widokami będą miały do zaoferowania coś znacznie więcej. Jakie są najciekawsze destynacje w Europie, które warto zobaczyć?

Jakie są najciekawsze destynacje w Europie, które warto odwiedzić?

  1. Kraina lawendy, oliwek i wina to francuska Prowansja, która po latach zapomnienia ponownie cieszy się dużym zainteresowaniem turystów z całego świata. Marsylia, która jeszcze do niedawna była znana wyłącznie z tego, że jest miastem typowo portowym, dziś staje się w dość szybkim tempie kulinarną stolicą Francji. W tym miejscu znajdą coś dla siebie także miłośnicy sztuki, a to ze względu na liczne wystawy prac współczesnych artystów.

  2. Biało-niebieskie domki, tawerny i malownicze plaże to domena greckich wysp Mykonos i Santorini, miejsc ściągających niezależnie od sezonu tłumy turystów z całego świata. Poszukując spokoju i wyciszenia, warto postawić na równie urokliwe miejsca, czyli wyspy Ios i Paros, na których życie się wolno i spokojnie.
  3. Piękne plaże, urokliwe widoki i miejsce, w którym życie nie zatrzymuje się nawet na moment? To wszystko można znaleźć na Riwierze Adriatyckiej we Włoszech, najbardziej słonecznym miejscu w cały kraju. Nie ma wątpliwości co do tego, że Riwiera Adriatycka to królestwo wiecznej zabawy, najlepszych klubów i dyskotek.

  4. Portugalska Madera to piękne miejsce o umiarkowanym klimacie, w którym można wypoczywać przez cały rok. To cel podróży dla osób ceniących sobie spokój i spacery wśród bujnej roślinności, wodospadów czy urwisk. Ponad połowa obszaru wyspy stanowi chroniony rezerwat przyrody.

  5. Durres w Albanii to urokliwe miasto mające historię sięgającą starożytności, gdyż powstało około 625 r. p.n.e. Początkowo miasto było grecką kolonią, później przechodziło pod władanie wielu innych europejskich państw. Dziś Durres jest najważniejszym miastem portowym w Albanii, a także prawdziwym rajem dla windsurferów oraz miłośników smakowitej kuchni.

Tutaj zobacz: gdzie pojechać na najlepsze wakacje.