2 lata temu

Jak działa irygator do zębów?

irygator

Irygator do zębów to niezwykle pomocne akcesorium, które powinno zagościć na stałe w łazience każdego. Będzie świetnym uzupełnieniem dla szczoteczki, szczególnie jeśli ktoś ma aparat ortodontyczny. Ułatwi utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej, zmniejszy ryzyko rozwoju próchnicy. Irygator jest skuteczniejszy w usuwania resztek pokarmowych między zębami niż nić dentystyczna. W sprzedaży znajdują się rozmaite rodzaje irygatorów, mogą być one podłączane do prądu lub wyposażone w akumulator, dostępne są nawet zestawy z szeregiem wymiennych końcówek.

Co warto wiedzieć o irygatorze do zębów?

Wiele osób nie wie, czym jest irygator do zębów, jakie jest jego zadanie, do czego dokładnie służy. Warto dowiedzieć się o tym urządzeniu nieco więcej i najlepiej wyposażyć się w nie. Korzystanie na co dzień z irygatora ma wiele zalet. Nie trzeba nawet używać żadnych płynów ani past, wystarczy czysta woda, aby uzyskać świetny efekt. W przypadku irygatora czyszczenie nie ogranicza się wyłącznie do zębów. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które działa na podobnej zasadzie co myjka ciśnieniowa. Strumień wody pod ciśnieniem doskonale oczyszcza całą jamę ustną, można dotrzeć do każdej szczeliny i pozbyć się z niej resztek pokarmowych, które stanowią pożywkę dla bakterii próchniczy. Czasem niezwykle trudne jest dostanie się szczoteczką do zębów położnych daleko w łuku zębowym. Płukanie ust i nawet używanie nici dentystycznej może nie przynieść pożądanego efektu. Jeśli coś przyklei się do zębów, utkwi w ubytku lub wąskiej przestrzeni międzyzębowej, to może tam pozostawać przez dłuższy czas. Z pomocą przychodzi irygator do zębów, który temu zapobiega. Składa się na niego zbiornik napełniony wodą, silnik elektryczny i cienka rurka zakończona dyszą strumieniową. To właśnie przez nią przedostaje się woda. Wydostaje się ona pod ciśnieniem na skutek sprężonego powietrza. Nie trzeba jednak martwić się o uszkodzenie dziąseł, bo strumień jest wąski, można też regulować jego moc.

Czy warto wyposażyć się w irygator do zębów?

Irygator do zębów można polecić każdemu, kto pragnie ułatwić sobie utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Rozwiązanie to sprawdza się rewelacyjnie przy protezach zębowych, koronach na zębach, aparatach ortodontycznych. Jeśli ktoś ma nadwrażliwe dziąsła, boryka się z zapaleniem przyzębia, rozwinęła się u niego próchnica lub chce jej zapobiec, to również należy sięgnąć po irygator. Będzie to długoterminowa inwestycja, urządzenie posłuży przez długi czas i może być używane przez pozostałych domowników. Do wyboru są irygatory stacjonarne, przewodowe i podłączane do kranu. Te drugie cechuje mobilność, idealnie sprawdzają się w podróży. Mogą być zasilane bateriami lub wyposażone w akumulator. Jeśli ktoś wybiera się na wakacje lub ma odbyć wyjazd służbowy, to warto spakować do walizki poręczny irygator bezprzewodowy. Codzienne używanie go poprawia kondycję zębów i dziąseł, usuwa osad z przestrzeni międzyzębowych, przeciwdziała próchnicy. Strumień wody w irygatorze może być ciągły, wirujący lub pulsacyjny, więc nie ma problemu z dobraniem go do swoich potrzeb.