3 lata temu

Dalekowzroczność – diagnostyka i leczenie

Metody korekcji wzroku w kwestii tej wady rozwijają się od wielu lat i dziś bez trudu znajdziemy rozwiązanie, które pozwoli nam uzyskać zadowalające efekty leczenia wzroku. Oprócz popularnych okularów czy też soczewek, możemy również skorzystać z zabiegów operacyjnych. Które z rozwiązań będą najlepsze i najskuteczniejsze w przypadku dalekowzroczności?

Soczewki na dalekowzroczność

Obecnie bardzo chętnie stosowanym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe. Pozwalają na zapewnienie odpowiedniego pola widzenia po korekcji, co jest niewątpliwą przewagą nad klasycznymi okularami, w których nasze pole widzenia będzie znacząco ograniczone jedynie do oprawek. Dalekowzroczność jest wadą, którą bardzo dobrze można skorygować w zasadzie w przeciągu jednej wizyty w dobrym salonie optycznym lub okulisty. Natychmiastowo otrzymamy do przymierzenia różne szkła, przy których błyskawicznie przekonamy się czy widzimy lepiej czy też gorzej. Kilkadziesiąt minut i możemy wychodzić już ze swoimi nowymi soczewkami lub też okularami. W przypadku zakupu soczewek kontaktowych na dalekowzroczność w zasadzie w każdym salonie w cenie zostaniemy również przeszkoleni z ich użytkowania, przede wszystkim zakładania.

Więcej dowiesz się na: coopervision.pl

Okulary na dalekowzroczność – również mogą być przydatne

Osoby na co dzień stosujące soczewki kontaktowe, również często posiadają dodatkowe okulary na wypadek różnych sytuacji losowych. Okulary takie w wielu sytuacjach również się sprawdzają.

Sporo osób również ceni sobie możliwość zmienienia stylu i noszenia okularów w tym celu od czasu do czasu. Zdecydowanie bowiem może nam w nich być do twarzy, ale z przyczyn praktycznych decydujemy się jednak na soczewki kontaktowe. Tak więc jak widzimy również fani soczewek chętnie czasami ubierają okulary.

Operacja wzroku – dalekowzroczność

Dzisiaj również na dalekowzroczność można stosować operacje laserowe. Są one stosunkowo bezpieczne i bardzo skuteczne, często pozostawiając trwały efekt na bardzo wiele lat. Rzecz jasna narząd wzroku nadal będzie się zużywał, ale w ten sposób znacząco poprawimy jakość widzenia i opóźnimy ten proces. Oczywiście zabieg taki nie jest tani, ale w zamian za możliwość rezygnacji z soczewek lub okularów, dla wielu osób jest to koszt warty poniesienia. Dalekowzroczność jest wadą powszechną, łatwą w korygowaniu, zatem nie warto zwlekać i czekać aż wada się pogłębi i zacznie komplikować nam codzienne życie.