4 lata temu

Gdzie wykorzystać bon turystyczny? Wakacje z dzieckiem w Polsce

Z bonów turystycznych można skorzystać zaledwie od trzech tygodni, a już wykonano nimi ponad 140 tysięcy transakcji. Polacy najchętniej wybierają na urlop skrajnie północną lub południową część naszego kraju, choć równie ciekawym kierunkiem podróży są malownicze rejony przepełnione akwenami słodkowodnymi. Pokażemy Wam dziś miejsca nad morzem, jeziorem oraz w górach, które warto odwiedzić z dziećmi. Dzięki nowemu filtrowi Bon turystyczny na portalu Noclegowo.pl, szybko odnajdziecie natomiast idealny nocleg w ostatecznie wybranej przez Was lokalizacji.

 Wakacje z dzieckiem nad morzem

Urlop w nadmorskich miejscowościach kojarzy się przede wszystkim z plażowaniem i niespiesznymi spacerami o zachodzie słońca. Warto jednak przewidzieć scenariusz wycieczek, który sprawdzi się, gdy Wasze dzieci zacznie rozpierać wewnętrzna energia. Moc pomysłów na aktywny wypoczynek odnajdziecie dzięki atrakcjom na Pomorzu! Dobrym kierunkiem mogą okazać się okolice Trójmiasta. Na granicy Gdyni i Sopotu swoją siedzibę ma Kolibki Adventure Park, w którym skorzystacie z parku linowego, ścianki wspinaczkowej, przejażdżek konnych i na quadach czy integrującej gry w paintball. Fanów zabawy w wodzie zachwyci natomiast Aquapark w Redzie. Myślicie, że w parku wodnym widzieliście już wszystko? Ten z pewnością Was zaskoczy. Niekończące się zjeżdżalnie, basen do nurkowania – to tylko wstęp do fantastycznych przeżyć. W obiekcie można bowiem pływać… w towarzystwie rekinów! Specjalny, przezroczysty tunel pozwala na obserwację Żarłaczy Czarnopłetwych, zapewniając jednocześnie pełne bezpieczeństwo. Do tego w kompleksie: Akademia Driftingu, Kino 7D i Papugarnia. W Gdańsku polecamy wyprawę do centrum edukacyjnego Hevelianum. Czynny udział dziecka w przeprowadzanych doświadczeniach pozwoli mu z łatwością zapamiętać przebytą lekcję. Miejsce to jest przystosowane również do odwiedzin przez osoby niepełnosprawne.

Dlaczego warto odwiedzić Bieszczady?

Nie ma lepszego miejsca na urlop, jeśli uwielbiacie obcowanie z przyrodą. Najpiękniejsze atrakcje w Bieszczadach powstały właśnie dzięki naturalnym zasobom tej ziemi. Znajdziecie tu wiele szlaków, które odpowiednie będą dla początkujących i dla dzieci. Zapierających dech krajobrazów dostarczy Wam droga na Tarnicę, Rozsypaniec, Krzemieniec oraz Wielką Rawkę. Góry te są także naturalnym rezerwatem ciemności. By zobaczyć rozgwieżdżony jak nigdzie indziej firmament, trzeba udać się do Lutowisk. Właśnie w tej niewielkiej wsi znajduje się Park Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”. Organizowane pokazy to uczta dla oczu, ale też potężna dawka edukacji astronomicznej i ekologicznej dla najmłodszych. Ciekawostką ze świata techniki na Podkarpaciu jest – wybudowana aby poskromić nurt tutejszych rzek – zapora solińska. Możecie ją zwiedzić także od środka, co będzie frajdą zarówno dla pociech, jak i rodziców. W drodze koniecznie zatrzymajcie się w Rzeszowie, gdzie na odkrywców czeka Podziemna Trasa Turystyczna. Rzeszowskie Piwnice pełne są ukrytych skarbów! W pobliskim Łańcucie warto zobaczyć natomiast jeden z najpiękniejszych, barokowych zamków.

Z widokiem na jezioro

Weekend nad pięknym akwenem w Polsce to całkiem prosta sprawa. Ilość zbiorników wodnych w naszym kraju robi wrażenie. Liczba samych jezior to ponad 7000! Które miejsce wybrać, gdy jedziemy na urlop z dziećmi? Z pewnością najpopularniejszym kierunkiem są Mazury. Nic dziwnego – wiele tutejszych miast, oprócz widoków, ma do zaoferowania też ciekawe atrakcje. W okolicach Kętrzyna znajdziecie Mazurolandię, czyli Park Miniatur Warmii i Mazur. Na terenie obiektu, poza częścią muzealną, do dyspozycji zwiedzających są też: pokoje zagadek, pracowania artystyczna, poligon oraz Strefa Zabawy. Podróżujących z pociechami z pewnością zadowoli także Giżycko. Wieża Ciśnień, most obrotowy, Twierdza Boyen, położona pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno – to tylko niektóre z wyróżników tego miejsca. W oddalonym zaledwie o 8 kilometrów Spytkowie przeniesiecie się do świata Indian, dzięki specjalnie zrekonstruowanej wiosce. Po drugiej stronie, na północno-zachodnim krańcu Polski, mieści się natomiast Zalew Szczeciński. Leżące nad akwenem Świnoujście, to także istotny punkt na turystycznej mapie Polski. Tym, co zainteresuje Wasze dzieci, będzie na pewno Podziemne Miasto na pobliskiej wyspie Wolin.

Bon turystycznyza co można zapłacić?

W tym roku, wakacyjny budżet polskich rodzin ma wspierać dostępne od 1 sierpnia świadczenie – bon turystyczny. Dopłatę do wypoczynku w wysokości 500 zł otrzyma każde dziecko do 18. roku życia. Drugie tyle przewidziane jest dla tych, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie pomoże Wam w wyborze ciekawego miejsca na spędzenie urlopu, jednak za same atrakcje, niestety, świadczeniem zapłacić nie można. Na co więc przeznaczyć bon turystyczny? Wedle ustawy, nowe 500+ wykorzystacie na opłacenie usług hotelarskich i imprez turystycznych. W praktyce są to: noclegi (w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kempingu) oraz różnego rodzaju obozy i kolonie, organizowane dla dzieci.