Samodzielna nauka języka angielskiego – co zrobić by była bardziej skuteczna?

Trudno jest większości ludzi trzymać się obranego kierunku, gdy są zanurzeni w samodzielnej nauce. Może się okazać, że pojawia się wiele wymówek, dlaczego jest to takie skomplikowane, a najczęściej można usłyszeć „nie mam czasu”. Wymówki te tworzą grubą ścianę, która uniemożliwia naukę, dlatego nadszedł czas, aby zostawić te wymówki za sobą i otworzyć umysł, aby móc się uczyć efektywnie. Nauka jest ważną częścią bycia dorosłym, promuje wzrost charakteru i nadaje smak życiu!

Jeśli jesteś gotowy, aby się uczyć i chcesz się dalej rozwijać, czytaj dalej na temat udanego samokształcenia w zakresie płynnej nauki języka angielskiego, strona ellalanguage.com również może Ci dostarczyć sporo inspirujących informacji.

Język angielski: wiedz, dlaczego się uczysz

Czemu uczysz się angielskiego? Czy dla zabawy, czy żeby zdać test, a może chcesz zrobić wrażenie na kimś, czy może nauka języka angielskiego online jest Ci potrzebna do pracy? Nie ma złego powodu, aby uczyć się angielskiego, ważne jest to by w tym wszystkim określić konkretny wymierny cel w wyznaczonym terminie.

Pomyśl o większym celu, który chcesz osiągnąć, i określ czas na jego ukończenie. Być może twoim celem będzie przeczytanie książki w języku angielskim, obejrzenie filmu, ukończenie kursu lub 15-minutowa rozmowa z native speakerem. Postaraj się jak najlepiej spełnić swój cel, ale jeśli nie czujesz, że poszło idealnie po Twojej myśli – daj sobie na ten sam cel nieco więcej czasu. Jeśli jednak z drugiej strony cel osiągniesz zbyt łatwo – następnym razem skróć czas podjętego wyzwania.

Nauka języka angielskiego online – dobra pomoc

Wypróbuj jeden z kursów angielskiego dostępnych online. Jeśli już próbowałeś lub nauczyłeś się więcej przy użyciu innej metody, znajdź odpowiednio dopasowaną firmę nauki języka i skorzystaj z niej. Jednak pamiętaj, by osobiście być odpowiedzialnym za własne mini cele każdego tygodnia.

Twoje mini cele mogą być Twoim większym celem podzielonym na mniejsze części. Zapisz je w swoim kalendarzu lub dziennym terminarzu i wykreśl je, gdy je ukończysz. Wypełnianie mini-celów pomaga zapewnić zachętę i stworzyć postawę, która pomoże Ci stawić czoła większym celom. Pamiętaj też, że jeśli dzielisz się swoimi celami z przyjaciółmi i członkami rodziny, stają się bardziej realne. Ludzie będą Cię o to pytać, co wzmaga odpowiedzialność. Może również pomóc w uzyskaniu informacji zwrotnej. Jeśli ktoś wie, że uczysz się angielskiego, zauważy Twoje postępy i poinformuje Cię o zmianach, które zauważył. Czasami nie widzimy własnych postępów i warto mieć inną osobę, która będzie nas zachęcać i stawiać wyzwania.