5 lat temu

Kreatywna artystka maluje haftami

Vera Shimunia, rosyjska hafciarka, od chwili, gdy zaczęła prezentować swoje małe dzieła sztuki, stale się rozwija i funduje fanom coraz to piękniejsze pejzaże utworzone z haftów.

Artystka jest typowym samoukiem i tak, jak wielu artystów inspiruje się miłością.

„Postanowiłam po prostu spróbować i kiedy zrobiłam mój pierwszy haftowany kawałek, który mi się spodobał, postanowiłam to kontynuować”.

Minęło pół roku, zanim podzieliła się swoim talentem na Instagramie.

„Zaczęłam publikować moje eksperymenty z haftami na Instagramie i ludzie zaczęli do mnie pisać: czy mogę to kupić? – I pomyślałam – czemu nie. „

Dzięki nieziemsko intensywnym kolorom każdy kawałek przeniesie cię do świata stworzonego przez Vere, inspirowanego naturą i muzyką. Tworzenie zawiłych szczegółów, w zależności od trudności, trwa od trzech dni do miesiąca.

„Myślę o przyszłym haftowaniu, przygotowuję niezbędne materiały. Czasami obraz w mojej głowie nie pokrywa się z tym, co zrobiłam, więc zaczynam ponownie”.

Z biegiem czasu prace młodej wizjonerki ewoluowały. Jej wyobraźnia jest widoczna na tle swobodnych kształtów, dodając uroku i tak już przyciągających wzrok wizualizacji.