Jak znaleźć najlepszą ofertę wakacyjną?

Choć wciąż prawdziwa zima jeszcze nie nadeszła to my czekamy już na lato. Dlatego teraz jest najlepszy czas, aby zaplanować wakacje. Kuszące oferty first minute atakują nas z każdej strony. Jak zatem wybrać najlepsze wczasy?

Najlepszym okresem na urlop w egzotycznych krajach jest zima. Po drugiej stronie globu przywita nas słońce, ciepła woda oraz beztroski spokój. W poszukiwaniu wycieczki last minute odwiedzamy biuro podróży, ale nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć ciekawej oferty. Warto wiedzieć, że ceny jakie oferuje konkretne biuro są niezmienne i bez względu na to czy wybierzemy się do lokalu czy sprawdzimy proponowane wczasy na stronie kwota będzie taka sama. W takim wypadku musimy odwiedzić kilkanaście biur, przejrzeć ich katalogi lub strony internetowe. Na szczęście możemy skorzystać z o wiele prostszego i znacznie przyjemniejszego rozwiązania.

Wczasy all inclusive na wyciągnięcie ręki

Jeśli szukamy ciekawej oferty first minute lub wycieczki last minute idealną pomocą będzie agencja agencja turystyczna, która porównuje oferty wielu biur. Jedną z nich jest np. www.suncenter.pl, która współpracuje ze wszystkimi największymi biurami touroperatorskimi w Polsce (Itaka, TUI, Neckermann, Rainbow, Exim, Sun&Fun, Net Holiday, Grecos, Wezyr, Best Reisen, itp.). Dzięki temu otrzymamy wykaz najlepszych propozycji w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu! Możemy porównać nie tylko destynację, ceny czy atrakcje turystyczne, ale także miejsce wylotu i operatora podróży. Wspomniany SunCenter dostępny jest online, dzięki temu mamy dostęp do najnowszych ofert na bieżąco przez internet. Wyszukiwarka zaoszczędzi nasz czas, spędzony na odwiedzinach biura podróży, pieniądze oraz stres związany z czekaniem w kolejce lub trudnością ze znalezieniem idealnej wycieczki.

Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty?

Przy wyborze wycieczki czasami trudno zdecydować się, na którą ofertę się zdecydować. Jeśli planujemy wyjazd za kilka miesięcy warto przejrzeć oferty first minute, a jeśli chcemy lecieć za kilka dni najlepsze będą wycieczki last minute. W obu przypadkach cena będzie atrakcyjna, przy zachowaniu wszystkich profitów. W zależności od tego, jak chcemy spędzić wyjazd rozważmy też opcję wyżywienia. Wczasy all inclusive dedykowane są osobom, które uwielbiają wypoczynek na plaży lub przy basenie, nie ruszają się z hotelu, pragną spokoju i leniwego urlopu. Natomiast dla wczasowiczów aktywnych, jeżdżących na wycieczki fakultatywne, zwiedzających miasto i okolice najlepiej sprawdzi się opcja ze śniadaniem lub śniadaniem i obiadokolacją. Dzięki temu pory posiłków nie będą ich ograniczać, a pozostanie też opcja spróbowania lokalnych przysmaków w ciągu dnia. Pamiętajmy, że agencja turystyczna prezentuje oferty z całego kraju, dlatego warto zwrócić uwagę z jakiego miasta odbywa się wylot. Z jednej strony to ważne, jeśli nie chcemy dodatkowo podróżować, a z drugiej, jeśli nam to nie przeszkadza – wycieczki z innych miast w to samo miejsce mogą być tańsze. Sprawdźmy też co zawarte jest w cenie: wi-fi, dostęp do sejfu, szlafrok i kapcie czy leżak z parasolem – lepiej wiedzieć wcześniej czy za dodatkowe gadżety nie trzeba będzie dopłacić.