7 lat temu

Sztuczna Inteligencja napisała i wyprodukowała cały album z muzyką

Wspólne dzieło Taryn Southern i Amper software, I AM AI, to pierwszy album w całości skomponowany i wyprodukowany przez Sztuczną Inteligencję.

Po wcześniejszych flirtach z muzyką opartą na algorytmach teraz także zwykli ludzie mają okazję w końcu posłuchać dźwięków pierwszego albumu, napisanego w całości przez Sztuczną Inteligencję.

I AM AI to wspólne dzieło muzycznego oprogramowania SI – Amper i wokalistki Taryn Southern. Jest to znaczący postęp w najnowszych i często wyśmiewanych eksperymentach ze Sztuczną Inteligencją. Została ona stworzona, żeby pomagać muzykom w tworzeniu melodii, aranży itd., dzięki którym następnie, używając już ludzkiej intuicji, mogą tworzyć własne ścieżki.

I AM AI wyróżnia się, ponieważ to pierwszy album, na którym wszystko zostało wygenerowane wyłącznie przez SI. Jedyne, co „artysta” musi zrobić, to określić wstępne wskazówki, dotyczące stylu muzyki i ogólnego rytmu, a program sam tworzy wymagane informacje muzyczne. Konkurencyjne oprogramowanie Flowmachines podjęło się już wcześniej wyprodukowania pojedynczej piosenki w stylu Beatlesów, jednak nie dorównuje skalą I AM AI. Płyta jest dostępna w sprzedaży, a pierwszy singiel „Break Free” został oficjalnie wypuszczony 21 sierpnia 2017 r.