7 lat temu

Festiwal Fantastyki FALKON

W pierwszy weekend listopada, 3-5 listopada 2017 r., zapraszamy na fantastyczną ucztę! Od 12:00 w piątek do 16:00 w niedzielę czeka na Was moc atrakcji podczas XVIII Festiwalu Fantastyki Falkon!

Falkon jest interdyscyplinarnym festiwalem poświęconym kulturze inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką. W ostatnich latach fantastyka z niszowej rozrywki dla wybrańców stała się jednym z głównych nurtów popkultury, natomiast Falkon przez siedemnaście lat z lokalnego zlotu zapaleńców wyewoluował w jeden z największych i najbardziej liczących się festiwali fantastyki w Polsce, gromadzący miłośników książek, filmów, komiksów i wszelkiego rodzaju gier.

ATRAKCJE

Falkon to trzydniowa impreza, w trakcie której odbędzie się ponad 600 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i kulturą alternatywną, a wśród nich:
– spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami;
– prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne, podzielone na bloki tematyczne;
– konkursy, warsztaty, pokazy oraz wystawy;
– wszelkiego rodzaju gry: komputerowe, konsolowe, planszowe, karciane, bitewne, rpg i larp;
– blok e-sportu;
– kilkadziesiąt stoisk handlowych, informacyjnych i programowych;
– trzy branżowe turnieje: Drużynowe Mistrzostwa Gier Planszowych, NERD, Kosplay.

FALKON RODZINNIE

Falkon to święto miłośników fantastyki… nawet tych najmłodszych! Kącik dziecięcy to miejsce specjalnie dla rodzin z dziećmi. Konkurs na najlepszy strój, ulubioną piosenkę czy superbohatera? Blok dziecięcy to miejsce przeznaczone dla najmłodszych fanów fantasy! Odbędą się tu zabawy, turnieje gier planszowych, zajęcia plastyczne czy ruchowe. Jest to miejsce, gdzie mali goście będą mogli wykazać się kreatywnością i rozładować fantastyczną energię.
Mały Fantasta będzie pod dobrą opieką pod Twoją nieobecność. Wystarczy tylko pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.
Z myślą o rodzinach z dziećmi są tańsze bilety! Dzieci do lat 6 są wpuszczane na teren festiwalu za darmo. Starszym pociechom w wieku 7-14 lat przysługują bilety ulgowe. Są także specjalne bilety rodzinne.

Festiwal odbędzie się w Lublinie w następujących obiektach:

Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11

Tutaj odbywać się będzie trzon festiwalu. Do dyspozycji uczestników będą wszystkie obiekty targowe – dwie hale o łącznej powierzchni ponad 10 000 m2 oraz kilkanaście innych pomieszczeń, gdzie znajdą się główne atrakcje imprezy. Odbędą się tu liczne spotkania autorskie, prelekcje, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje. Miłośnicy gier będą mogli wziąć udział w nieustającym maratonie w gigantycznym Games Roomie, obejmującym zarówno gry bez prądu, jak i elektroniczne. W tym miejscu także zwiedzicie stoiska wystawców. Część głównej hali zajmie zaś scena, na której odbędą się pokazy walk, tańców, a wieczorem koncerty i inne niesamowite pokazy.

Szkoła Podstawowa nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego, al. Józefa Piłsudskiego 26

Tutaj znajdą dla siebie miejsce przede wszystkim miłośnicy gier fabularnych i larpów. W klimatycznych salach i zakątkach, przy niepokojącej muzyce odbywać się będą liczne sesje dostarczające niezapomnianych wrażeń. Tu również będą miały miejsce wyjątkowe larpy, w których zmierzycie się z nieznanymi przeciwnikami i przeżyjecie emocje jedyne w swoim rodzaju. Część szkoły zostanie przeznaczona na bezpłatne noclegi w salach zbiorowych.

Więcej informacji znajdziecie tu: FALKON