7 lat temu

Warszawskie Targi Fantastyki

Warszawskie Targi Fantastyki odbędą się 7 października 2017 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich.

Sześciopiętrowy gmach, zaprojektowany przez architektów Karola Jankowskiego i Franciszka Lilpopa, uznawany jest za jedną z najwspanialszych budowli wczesnomodernistycznych w Polsce. Wszystko to w centrum Warszawy: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy znajduje się bowiem przy ulicy Brackiej niedaleko skrzyżowania z ulicą Chmielną. Powierzchnia, przestronność oraz wystrój obejmujący zachwycające witraże, przestronny hall, a nawet schody łączące poszczególne kondygnacje sprawiają, że lokalizacja jest idealna do organizacji wydarzenia takiego jak Targi Fantastyki. Mamy tutaj do czynienia z płynnym połączeniem historii oraz współczesnego rytmu życia zabieganych Warszawiaków. Centrum miasta, centrum życia, centrum fantastyki – przynajmniej na ten jeden, wyjątkowy dzień.

Warszawskie Targi Fantastyki są pierwszą w Polsce imprezą działającą w oparciu o system „Pay What You Want”, czyli każdy z uczestników sam decyduje ile chce zapłacić za bilet wstępu.

W tym roku partnerem Targów zostało Stowarzyszenie Avangarda, od wielu lat organizujące imprezy związane z fantastyką na terenie Warszawy.

Znana jest już lista zaproszonych Fantastycznych Gości – autorów związanych z polską fantastyką.

Są na niej: Bartek Biedrzycki, Michał Gołkowski, Aneta Jadowska, Anna Kańtoch, Rafał Kosik, Magda Kozak, Andrzej Pilipiuk, Marcin Podlewski, Marcin Przybyłek, Robert J. Szmidt, Robert M. Wegner i Andrzej Ziemiański. Jeśli chcecie uzyskać autograf, porozmawiać z ulubionym pisarzem czy zrobić sobie z nim zdjęcie – Targi są odpowiednią do tego okazją.

Lista wystawców liczy ponad 90 pozycji – od najmniejszych firm debiutujących w roli Fantastycznego Wystawcy po najbardziej znane marki na rynku związanym z fantastyką.

W klubie Hybrydy odbędzie się pokaz mody organizowany przy współudziale Alternative Fashion Show, a późnym popołudniem schody Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy zamienią się w scenę, z której popłyną dźwięki harfy Barbary Karlik. Dodatkowo na parterze będzie można obejrzeć wystawę prac Anny Marii Bieleckiej, której obiektyw od lat uwiecznia wydarzenia i ludzi związanych z fantastyką i odtwórstwem historycznym. Po zakończeniu Targów klub Hybrydy zaprasza wszystkich na Fantastyczne Afterparty. Posiadacze biletów na Targi wchodzą na nie bezpłatnie.

Impreza jest przyjazna dzieciom, więc pojawi się Kids Zone, czyli strefa dla najmłodszych fanów fantastyki.

1 września uruchomiona została przedsprzedaż wejściówek na Targi, które w okresie poprzedzającym imprezę można zakupić w atrakcyjnych pakietach zawierających, poza samą wejściówką, limitowane gadżety poświęcone obecnej edycji Targów.

FP Targów: https://www.facebook.com/TargiFantastyki/

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/149318018952190/

Przedsprzedaż wejściówek: https://targifantastyki.pl/4-bilety/kup-wejsciowke/