7 lat temu

Festiwal Nauki 2017

 

Festiwal Nauki 2017 – spotkania z nauką po raz 21.

Pod koniec września (22 IX-1 X) Warszawa po raz kolejny zostanie „stolicą nauki i wiedzy“.

Znowu spotkamy się na wykładach, dyskusjach, warsztatach, debatach i wycieczkach; będziemy mówić o rzeczach ważnych i ważkich w otaczającym nas świecie; postaramy się zrobić to w sposób zajmujący i zrozumiały dla każdego.

Chodzi nam o to, aby pokazać, że nauka jest istotną częścią naszego życia – jest pasją, ale pomaga też poznać świat wokół nas, wytrwale szuka odpowiedzi na pytania nurtujące wielu ludzi. Co ważne – poprzez badania i odkrycia – wspiera rozwój kraju i przyczynia się do budowania silnej marki Polski w świecie.

Podczas głównych festiwalowych debat podyskutujemy o nierozwiązalnych problemach fizyki, istocie świadomości, depresji, edycji genów i przyszłości demokracji.

Opowiemy, jak ważna dla naszego kraju jest Wisła, najdłuższa rzeka w Polsce. Przypomnimy też ludzi, którzy zapisali się na trwałe w historii Europy i świata: Tadeusza Kościuszkę i Józefa Konrada Korzeniowskiego (Josepha Conrada). Zwrócimy także uwagę na okrągłą rocznicę wydarzenia, które po dziś dzień wywołuje ożywione dyskusje: 100 lat temu wybuchła Rewolucja Październikowa.

Nie zabraknie oczywiście imprez dla najmłodszych pasjonatów odkryć naukowych: Festiwalu Nauki Małego Człowieka (nr 247), Weekendu Naukowego na Kampusie Ochota (nr 250-264) oraz tak lubianego Pikniku Geologicznego (nr 280).

Po raz kolejny wręczymy też nagrodę „Złota Róża “ dla autora najlepszej polskiej książki popularnonaukowej.

Co nas czeka na XXI Festiwalu Nauki?     

Przez dziewięć dni można wybierać spośród

8 debat głównych

207 lekcji festiwalowych dla szkół podstawowych i klas gimnazjalnych

233 klubów ( czyli spotkań odbywających się od poniedziałku do piątku)

4 spotkań w ramach „Wieczoru z nauką”

39 spotkań dla najmłodszych

232 spotkań weekendowych

W programie spotkania festiwalowe zostały ułożone według dat i dziedzin wiedzy.

Wszystkie informacje i szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie: festiwalnauki.edu.pl