Co zmieniła nowa ustawa hazardowa?

Pierwsza rzecz, która uległa zmianie to monopol państwa. Drogą sprawą jest rejestracja nielegalnych stron, które mają być na bieżąco blokowane przez dostawców internetu. Trzecią sprawą jest powrót wszelkich turniejów pokera.

Co konkretnie uległo zmianie?

  • Bukmacherzy naziemni i bukmacherzy internetowi są legalni (tylko w przypadku posiadania oficjalnej licencji),
  • Kasyna online stały się nielegalne (będą wpisywane do Rejestru, po czym zostaną zablokowane. Wyjątkiem jedno, jedyne kasyno online, które kontroluje państwo,
  • Rejestracja domen blokowanych istnieje od 1 lipca 2017 r. Egzekwowanie zapisów nakładane jest na operatorów sieci i kontrolerów płatności.
  • Automaty do gry są nielegalne, jeżeli nie podlegają kontroli państwa,
  • Poker legalny jest jedynie na jednej stronie, która kontrolowana jest przez państwo,
  • Rozgrywki pokera w kasynach i poza jego obszarem jest legalny tylko wtedy, kiedy zostało wydane pozwolenie przez Ministra Finansów. Poker z kolegami na pieniądze traktowany jest jako nielegalny hazard.
  • Kary za nielegalną grę zostały nieznacznie złagodzone.

Jak widać, wraz z 2017 rokiem weszły pewne zmiany, które zapewne wielu osobom nie przypadną do gustu. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie ,,Czy warto ryzykować, obstawiając nielegalne zakłady?”. Rząd dba o to, aby wszelkie strony, które prowadzą swoją działalność w sposób nieuczciwy, zostały usunięte. Robi to w interesie firm, które uczciwie odprowadzają podatki i rozliczają się z państwem. Twórcy ustawy tłumaczą swoją decyzję troską o obywateli. Niestety hazard jest uzależnieniem, z którego bardzo trudno się uwolnić. Ofiarami są często młode osoby, które nie wiedzą, jakie może ponieść to za sobą konsekwencje. Wraz z ustawą stworzony został również Rejestr Domen Zakazanych. Ma on zapobiec szerzeniu się nielegalnym bukmacherom. Pomoże to uniknąć konsekwencji prawno-skarbowych. Do spraw prawno- skarbowych należą wszelkie wykroczenia związane z nielegalną działalnością bukmacherów i obstawianiem. Warto więc obstawiać legalnie i świadomie, co pozwoli uniknąć wielu przykrych konsekwencji.

Skąd wiadomo, że bukmacher jest legalny?

Wszyscy bukmacherzy, którzy opłacają podatki i prowadzą legalną działalność, chętnie dzielą się tym na swoich stronach internetowych. Zakłady te uzyskały zgodę Ministra Finansów na prowadzenie swojej działalności gospodarczej w sposób legalny. Pełna lista legalnych bukmacherów znajduje się na stronie LegalnyBukmacher.com pod linkiem klik. Jeżeli chodzi o naziemnych bukmacherów, to w tym przypadku nie ma żadnych problemów. Wszystkie punkty, które przyjmują zakłady, są w pełni legalne.

Legalni bukmacherzy – Ustawa broni polskiego gracza

Jak twierdzi rząd, nowelizacja ustawy powstała po to, aby chronić polskich graczy. Ma ona na celu przede wszystkim zmniejszenie ilości osób, które uzależnione są od hazardu, a zwłaszcza osoby nieletnie. Czy jednak ustawa faktycznie zmniejszy ilość osób obstawiających, zwiększy napływ środków do budżetu państwa? Oczywiście obstawianie na stronach, które nie zostały uwzględnione w powyższej liście, jest nielegalne. Nie grozi za to kara pozbawienia wolności. W większości przypadków nakładana jest kara pieniężna. Jest ona zazwyczaj tak wysoka, że nie opłaca się w ogóle ryzykować, grając u nielegalnych bukmacherów. Nowa ustawa gwarantuje graczowi pełną ochronę, kiedy gracz zdecyduje się na legalne obstawianie. Kara za nielegalne rozgrywki to pełna kwota wygranej niepomniejszona o jakiekolwiek kwoty stawek wpłaconych. Kara grzywny wynosi 120 USD (stawek dziennych). Legalni bukmacherzy to tacy, którzy mają specjalną licencję na prowadzenie swoich usług. Niesforni bukmacherzy narażają się na gigantyczne kary finansowe.