7 lat temu

Zdjęcia, które wyglądają na przerobione w programie graficznym, ale tak naprawdę są PRAWDZIWE

Oto kolekcja niezwykłych zdjęć z internetu. Każde z nich wygląda jakby było przerobione w Photoshopie, jednak o dziwo wszystkie są w 100% prawdziwe. 

Które najbardziej was zaskoczyło?

1. Ta ogromna gumowa żółta kaczka do kąpieli, do pływająca rzeźba holenderskiego artysty Florentijn Hofmana. Powstała w 2007 roku i od tamtego czasu pojawiła się w kilku znanych portach.

prawdziwe-11

2. Pajęczaki uciekając przed powodzią w Pakistanie, oplotły pajęczyną całe drzewa.

prawdziwe-01

3. Największe rogi świata o długości 95,25 cm

4. Najbardziej puchaty królik angora

prawdziwe-03

5. Odpływ wody na zbiorniku wodnym

prawdziwe-04

6. Rzeźba na plaży w Sydney w Australii

prawdziwe-05

7. Ocean w opalu

prawdziwe-06

8. Tybetański mnich 70-letni Hua Chi, modląc się przez 20 lat w jednym miejscu, odcisnął w drewnianej podłodze ślady swoich stóp.

prawdziwe-07

9. Statek Pasza Bulker utknął na mieliźnie na plaży w Australii.

10. Indonezyjski wulkan Ijen wyrzuca na powierzchnię niebieską „lawę”. Kolor powstaje na skutek spalania gazu siarkowego.

11. Przyciemniona na pomarańczowo przez poranne słońce wydma jest tłem dla bezlistnych pni wielbłądzich drzew ciernistych w Namib-Naukluft Park w Namibii. Pomimo iż wygląda na obraz malarski, jest to najprawdziwsze zdjęcie.

ZOBACZ TAKŻE: Wspaniałe naturalne iluzje

prawdziwe-10

12. Ogromny krab palmowy. Ten stawonóg jest największym lądowym przedstawicielem tej grupy, może osiągnąć średnio 40 cm długości, 90 cm rozpiętości szczypiec i wagę około 4 kg. Niektóre źródła mówią nawet o osobnikach ważących 14 kg i mierzących 1,8 metra długości!

13. Pojedynczy czerwony kwiat hibiscusa, który rozkwitł po wybuchu wulkanu Sinabung w Indonezji w 2013 roku.

14. Pustynia Namib położona w południowo-zachodniej Afryce na wybrzeżu Atlantyku, widziana z satelity.

15. Zdjęcie lotnicze rzeki na Islandii

16. The Grand Prismatic Spring w Parku Narodowym Yellowstone to największe gorące źródło na świecie.

17. Swoje różowe wody, jeziora (m.in. jezioro Retba w Senegalu) zawdzięczają obecności specjalnych glonów, produkujących karatoenoidy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Różowe jeziora – przepiękny fenomen przyrody

retba-1

18. Fale tworzące wzór kratownicy przy Latarni wielorybów, Ile de Re, Francja

19. Każde dziecko pisze swoje imię na piasku na plaży… Superbogaty szejk Hamad Bin Hamdan Al Ahyan (lat 63) poszedł o krok dalej i zażyczył sobie, aby jego imię zostało wykopane w piasku na należącej do niego wyspie. Jest tak wielkie, że widać je z kosmosu.

prawdziwe-16

20. Basen z krystalicznie czystą niebieską wodą uniknął zalaniu podczas powodzi w Niemczech w 2013 roku.

21. Zdjęcie wykonane przez naukowców z University of Delaware ORB LAB podczas oznaczania rekinów. Badacze stosowali przynętę z małych ryb, do łapania rekinów. Według ich informacji najpierw złapano 3-metrowego kolenia pospolitego, którego chwilę później pochwyciła samica rekina tygrysiego.

 

22. Paku to ryba z rodziny piranii znana przede wszystkim z posiadania zębów do złudzenia przypominających ludzkie. Żywi się orzechami i występuje w Amazonii.

ZOBACZ TAKŻE: To nie Photoshop. Te zwierzęta istnieją naprawdę!

23. Billy Owen na skutek raka utracił znaczną część twarzy po operacji usunięcia raka nosa. Mężczyzna faktycznie może wkładając palec do ust, wystawić go przez oko. Wykorzystuje to, jako źródło zarobku występując w pokazach typu Freak Show.

prawdziwe-21

24. Iluzja optyczna we wnętrzu budynku autorstwa Felice Varini’ego. Patrząc na nie z boku, wyglądają chaotyczne i niespójnie, właściwy obraz można podziwiać jedynie z konkretnego punktu.

ZOBACZ WIĘCEJ: Niesamowite iluzje optyczne stworzone na budynkach

felice-varini-art-7

25. Scyzoryk szwajcarski z wszystkimi możliwymi opcjami. Posiada 85 narzędzi, 141 funkcji i kosztuje ponad 6300 zł.

26. Stojąc jakby na powierzchni wody, wędkarz rzuca swoją sieć na czystych wodach rafy przy wysepce Raja Ampat w Indonezji.

prawdziwe-25

David Doubilet / NAT GEO

27. To nie potwory morskie czające się w głębinach, a jedynie roślinność morska widoczna podczas wznoszenia się fali.

prawdziwe-27

28. Drzewa w parku Schonbrunn.

prawdziwe-26

29. Nie jest to instalacja artystyczna. Ta czerwona linia jest śladem toksycznego szlamu. W 2011 roku, na Węgrzech nastąpił wyciek tlenku aluminium, który dosłownie stworzył toksyczne błoto.

30. Krzywy las na Pomorzu

CZYTAJ WIĘCEJ: Krzywy las na Pomorzu – jedyny taki na świecie

prawdziwe-29

31. Kamienicę w Paryżu na czas remontu zakryto rusztowaniem i płachtą z surrealistycznym obrazem przedstawiającym roztapiający się budynek.

32. Pokój we francuskim hotelu Hotel Au Vieux Panier, dokładnie w połowie zamalowany graffiti. Każdy pokój w hotelu dekorowany jest przez innego artystę, ten został stworzony przez Tilt’a we współpracy z Tober, Grizz i Don Cho.

prawdziwe-31

33. Rzeźba w Nowej Zelendii autorstwa Neil Dawsona, wyglądająca niczym z kreskówki.

34. Dom na pustyni w Kalifornii daje złudzenie, że możemy patrzeć poprzez niego. W rzeczywistości niezwykłe wrażenie stwarzają lustra, które pokrywają niektóre miejsca na jego fasadzie.