8 lat temu

Pomysłowe schody na drzewa

Duet projektantów, Thor te Kulve i Robert McIntyre, zaprojektował sprytny system CanopyStair, który pozwoli każdemu łatwo i bezpiecznie wejść na drzewo, a dokładniej wybudować schody dookoła pnia bez jakichkolwiek narzędzi.

amazing-spiral-staircase-you-can-strap-onto-any-tree-without-tools-90477

Pomysł powstał podczas wycieczki na Azory. Projektanci mieszkali co prawda w malowniczej okolicy, ale widok na ocean przesłaniał im wysoki kamienny mur otaczający dom. jedynym sposobem, aby zobaczyć piękną panoramę było wspięcie się na drzewo. Od tego wszystko się zaczęło. Po wielu dyskusjach i wymianie poglądów, powstał pomysł na łatwy w montażu system schodów na drzewa.

Pracując nad projektem, poczuli, że to nie tylko zwykłe schody, że ich pomysł otwiera nieznaną do tej pory przestrzeń. Korony drzew są bowiem najrzadziej odwiedzanym przez człowieka ekosystemem.

amazing-spiral-staircase-you-can-strap-onto-any-tree-without-tools-59270

CanopyStair, wykonane z pojedynczych brzozowych stopni umieszczonych na aluminiowej ramie. Posiadają paski i uchwyty do zamocowania. Jest to bardzo prosta i lekka konstrukcja, można założyć ją na drzewo tylko w dwie osoby.

Pień drzewa chroniony jest przed uszkodzeniem grubymi podkładkami z neoprenu. Mocując kolejne elementy tworzymy niezwykłe spiralne schody. Projektanci zabezpieczyli je dodatkowo poręczą.

Nawet, jeżeli nie macie potrzeby wspinania się po drzewach, to po takich eleganckich schodach, aż szkoda nie wejść na górę i poczuć się znowu jak w dzieciństwie.

amazing-spiral-staircase-you-can-strap-onto-any-tree-without-tools-34139

amazing-spiral-staircase-you-can-strap-onto-any-tree-without-tools-98947

amazing-spiral-staircase-you-can-strap-onto-any-tree-without-tools-89819

amazing-spiral-staircase-you-can-strap-onto-any-tree-without-tools-71024

amazing-spiral-staircase-you-can-strap-onto-any-tree-without-tools-75925

amazing-spiral-staircase-you-can-strap-onto-any-tree-without-tools-57039

Źródło: canopystair.com