9 lat temu

To wbrew grawitacji!

art-of-stone-balancing-by-michael-grab-gravity-glue-10

Patrząc na te zdjęcia na pewno zadajecie sobie pytanie – „jak on to zrobił?” Czy to możliwe, żeby te kamienie były w stanie utrzymać się w takiej równowadze bez żadnych sztuczek?

Zobaczcie na filmie jak powstały te niesamowite kompozycje:

Ich twórcą jest artysta i fotograf Michael Grab. To co widzicie nie jest efektem photoshopa – artysta układa te kompozycje z najzwyklejszych kamieni bez użycia mocowań. Buduje równowagę konstrukcji badając punt ciężkości kolejnych elementów i odpowiednio dokładając następne. To nie tylko sztuka lecz również praca z własnym ciałem.

Grab po raz pierwszy podjął się tego wyzwania w 2008 roku podczas swoich wakacji w Boulder Creek w Kolorado. Praca nad kompozycjami stała się dla niego od tego czasu rodzajem medytacji i pasją twórczą.

„Żeby ustanowić balans potrzebujemy trzech punktów podparcia. Zróżnicowane kształty kamieni dają możliwość ustawiania z nich naturalnego statywu, tak by kompozycja stała w pozycji pionowej. Skupiając się na wibracjach skał można wyczuć nawet najmniejsze tąpnięcia zazębiających się struktur kamieni”.

Zobaczcie sami…

art-of-stone-balancing-by-michael-grab-gravity-glue-13 art-of-stone-balancing-by-michael-grab-gravity-glue-12 art-of-stone-balancing-by-michael-grab-gravity-glue-11 art-of-stone-balancing-by-michael-grab-gravity-glue-5

art-of-stone-balancing-by-michael-grab-gravity-glue-6 art-of-stone-balancing-by-michael-grab-gravity-glue-7 art-of-stone-balancing-by-michael-grab-gravity-glue-8 art-of-stone-balancing-by-michael-grab-gravity-glue-14 art-of-stone-balancing-by-michael-grab-gravity-glue-9 art-of-stone-balancing-by-michael-grab-gravity-glue-4 art-of-stone-balancing-by-michael-grab-gravity-glue-3 art-of-stone-balancing-by-michael-grab-gravity-glue-2 art-of-stone-balancing-by-michael-grab-gravity-glue-1

Więcej prac z serii Gravity Glue możecie znaleźć tutaj:
Website | Facebook | YouTube | Instagram