9 lat temu

Niesamowite zdjęcie lwa zrobione tuż przed atakiem na fotografa!

Pakistański fotograf, specjalizujący się w zdjęciach dzikiej przyrody, uchwycił lwa tuż przed momentem ataku. Atif Saeed miał okazję spotkać zwierzę w parku safari w pobliżu Lahore. Uchwycił spojrzenie lwa sekundę przed tym, jak zwierzę rzuciło się na niego.

Fotograf relacjonuje, iż wyszedł na chwilę ze swojego jeepa tylko po to, by zrobić zdjęcie zwierzęciu, jednak dźwięk migawki przyciągnął uwagę lwa. Zdeterminowany fotograf podszedł mimo to do zwierzęcia na odległość zaledwie 3 metrów! „Myślałem o tym, że muszę pokazać jego charakter i postawę, nie było innej możliwości żeby to osiągnąć” – powiedział w wywiadzie dla Dailymail fotograf.

„Siedziałem naprzeciwko niego, tuż obok mojego samochodu – drzwi pojazdu były otwarte. Usiadłem na ziemi kilka stóp dalej, więc lew potraktował mnie jak swoją ofiarę …”

lion-attack-photo-portrait-wildlife-photography-atif-saeed-2

„W tamtym momencie śmiałem się, ale teraz, kiedy myślę o tym incydencie nie sądzę, że będę w stanie zrobić to kiedykolwiek ponownie. To było naprawdę dość bliskie spotkanie. Zdarzenie zakończyło się w kilka sekund później, gdy lew agresywnie skoczył do mnie, a ja po prostu wgramoliłem się do mojego samochodu.”

lion-attack-photo-portrait-wildlife-photography-atif-saeed-10