9 lat temu

Naturalne narkotyki, które możecie znaleźć we własnej kuchni

1. Papryczki chilli

chilli

Gorąco spowodowane przez ostre papryczki może zostać odebrane przez nasz organizm jako zagrożenie. Walcząc z nim nasz mózg rozpocznie wydzielanie endorfin, które w zależności od ilości zjedzonej papryczki mogą naprawdę solidnie uderzyć do głowy.

2. Kawa

kawa

Wiele osób zapomina o tym, że najpopularniejszym powszechnie dostępnym „narkotykiem” jest kawa. Naukowcy stwierdzili, że pijąc regularnie więcej 7 filiżanek mocnej kawy na dzień podnosisz swoje szanse na halucynacje.

3. Czekolada

czekolada

Kakaowiec zawiera w sobie związek chemiczny zwany anandamidem, który jest podobny w swoim działaniu do substancji uwalniających się w organizmie po spożyciu konopi. Żeby osiągnąć efekt odlotu po czekoladzie przeciętny Amerykanin, ważący ok. 130 kg musiałby zjeść ok. 25 kg czekolady na raz!

4. Gałka muszkatołowa

gałka

Zawiera substancję chemiczną o nazwie mirystycyna, która może powodować tzw. „doświadczenia poza cielesne” po spożyciu zaledwie 2 łyżek stołowych sproszkowanej gałki.

5. Mak

mak

Nasiona maku zawierają wystarczającą ilość opium, morfiny i kodeiny, aby zdać test na obecność narkotyków w organizmie. Do osiągnięcia dawki medycznie wykrywalnej morfiny konieczne jest spożycie ok. 40 gramów ziaren maku.

6. Morwa

morwa

Jedzenie dużej ilości niedojrzałych owoców morwy może powodować halucynacje jak również bóle brzucha.

7. Ser Stilton

ser

Badania wykazały, że spożycie ok. 200 gramów sera Stilton może powodować dziwne sny.