4 lata temu

Atrakcje w Los Angeles dla całej rodziny

Los Angeles to jedno z najbardziej zaludnionych miast na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Wycieczka do Miasta Aniołów to okazja, aby poczuć wyjątkowy klimat Kalifornii. W Los Angeles nie można się nudzić, zwłaszcza z dziećmi. W ogromnej metropolii jest wiele atrakcji dla całej rodziny.

Jak najłatwiej dostać się do Los Angeles?

Kiedyś za Ocean można było dotrzeć drogą morską lub powietrzną, a taka podróż trwała nawet kilka tygodni i wymagała dokładnego zaplanowania. Na szczęście obecnie do Stanów Zjednoczonych można dotrzeć samolotem już w kilka-kilkanaście godzin. Loty do Los Angeles oferują takie linie lotnicze jak: LOT, American Airlines, Finnair, British Airways, Swiss, United Airlines, Aeroflot, Lufthansa. Tanich biletów można szukać za pośrednictwem portalu FRU.PL. Na stronie dostępne są zarówno loty bezpośrednie, jak i z przesiadkami, które bardzo często mają wyjątkowo atrakcyjne ceny.

Obserwatorium Griffitha

Los Angeles to ogromna metropolia, która oferuje przyjezdnym wiele ciekawych, wartych zobaczenia miejsc. Odwiedzając Miasto Aniołów całą rodziną, można wybrać się do jednej z jego najciekawszych atrakcji turystycznych – Obserwatorium Griffitha. Z obiektu roztacza się wyjątkowo piękny widok na panoramę miasta. Można nawet zobaczyć słynne na cały świat litery Hollywood. W budynku znajduje się m.in.: obserwatorium astronomiczne, planetarium oraz interesujące ekspozycje związane z astronomią i fizyką, np. wahadło Foucaulta, teleskop Zeissa.

Universal Studios Hollywood

Universal Studios Hollywood jest jednym z najpopularniejszych parków rozrywki w całej Kalifornii. To miejsce, które zapewnia wiele godzin zabawy zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Główne atrakcje parku można podzielić na kilka grup: przejazdy, przedstawienia oraz parady. Pierwsza z nich jest kwintesencją całego obiektu i obejmuje niezliczoną ilość rollercoasterów, karuzel, zjeżdżalni, symulatorów. Na terenie Universal Studios odbywają się również przedstawienia, w tym także w wodzie, np. popularny show Waterworld, oraz szczególnie lubiane przez najmłodszych kolorowe parady.

Hollywood Walk of Fame

Hollywood Walk of Fame, czyli słynna Aleja Gwiazd, to kolejne miejsce, które trzeba zobaczyć, spędzając urlop w Los Angeles. Umieszczono na niej ponad dwa i pół tysiąca gwiazd pięcioramiennych, które są uhonorowaniem znanych i lubianych osobistości z telewizji i ekranów kin. Aleja Gwiazd to miejsce, które powinien zobaczyć każdy miłośnik dobrych filmów i talentów aktorskich.

Warner Bros Studios

Warner Bros Studios to miejsce dla każdego miłośnika filmów. Znajduje się w Burbank, czyli jednej z dzielnic Los Angeles, gdzie znajdują się siedziby największych medialnych przedsiębiorstw, takich jak: Warner Bros, Cartoon Network, The Walt Disney Company. Aby zwiedzić obiekt, trzeba wykupić wycieczkę, która trwa ok. 2 godzin. Przewodnik obwozi po terenie Warner Bros i opowiada o przeróżnych ciekawych miejscach, w których kręcone były znane seriale i filmy. Podczas wycieczki można zobaczyć m.in. parking, który był pustynią w filmie „Terminator”, jezioro, które na potrzeby produkcji „Uwolnić Orkę” zamieniło się w ocean czy Central Perk, czyli przytulną kawiarnię, gdzie spędzali czas bohaterowie serialu „Przyjaciele”.