Wirtualna rzeczywistość – pomysł na imprezę integracyjną

Organizujesz imprezę integracyjną? Zastanawiasz się, jakie atrakcje powinieneś zapewnić swoim pracownikom? Dowiedz się, czym jest wirtualna rzeczywistość i dlaczego skorzystanie z niej na imprezie integracyjnej może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Czym jest VR?

Wirtualna rzeczywistość to technologia, która od wielu lat nieustannie się rozwija i zaskakuje. Jest to komputerowo wygenerowany obraz, po którym możesz poruszać się przy pomocy ruchów swojego ciała. Trójwymiarowa przestrzeń daje możliwość interakcji z obrazem między innymi dzięki zastosowanej technice 360°. VR pozwala eksplorować nieznane dotąd przestrzenie w sposób nadzwyczaj realny. Wyzwala on prawdziwą paletę emocji – od strachu aż po euforię. Ogrom aplikacji i gier pozwala odbyć podróż w kosmos czy w głąb Ziemi i przeżyć przygodę życia. Wirtualnego życia.

Sposoby wykorzystania VR

Okazuje się, że wirtualna rzeczywistość to nie tylko wysoko zaawansowana technologicznie rozrywka. VR znalazł również zastosowanie w medycynie czy wojsku. Doskonale sprawdza się w edukacji i szkoleniu. Dlatego też coraz bardziej popularne stają się lekcje szkolne z użyciem nowoczesnej technologii. Virtual reality pomaga także trenować żołnierzy – symulatory dla pilotów samolotów wojskowych itp.

Wirtualna rzeczywistość ma jednak zdecydowanie większy udział w komercji. Zapewnia ludziom rozrywkę, dlatego polecana jest na wszelkiego rodzaju imprezy. Coraz częściej stanowiska VR wykorzystywane są na targach, konferencjach czy imprezach integracyjnych.

VR na imprezę integracyjną

VR coraz częściej zaczyna gościć na firmowych integracjach. Dobrze dopasowane do odbiorców aplikacje i gry mogą pozytywnie wpłynąć nie tylko na relacje pomiędzy uczestnikami zabawy, ale przede wszystkim na ich kreatywność i późniejszą wydajność w pracy. Jedną z gier, która pomoże wypracować komunikację i współpracę pośród uczestników może być wspólne rozbrajanie bomby. Pozytywny wpływ mogą mieć również gry sportowe, takie jak wyścigi Formuły 1 czy mecz piłki nożnej. Zdrowa rywalizacja i wspólne dążenie do celu mogą przełożyć się na relacje zawodowe.

Ważnym aspektem imprez integracyjnych jest przede wszystkim wzajemne bliższe poznanie także na linii pracownik – szef. Podróż po alternatywnym świecie zostanie w pamięci Twoich pracowników przez bardzo długi czas, a co za tym idzie – w ich świadomości figurować będziesz jako dostawca pozytywnych wrażeń.

Teambuilding – atrakcje VR

Teambuilding to języka angielskiego budowanie zespołu. Jest to termin, którym określa się wszelkie aktywności, które mają wytworzyć pomiędzy ludźmi relacje i nauczyć współpracy. Teambuilding i atrakcje z nim związane powinny być zatem starannie zaplanowane. Tylko wtedy możliwe jest poznanie mocnych i słabych stron poszczególnych osób. Działania te powinny być oparte o metodologię i narzędzia szkoleniowe. Jednym z nich może być wirtualna rzeczywistość i odpowiednio dobrane aplikacje i gry. Teambuilding bowiem łączy w sobie elementy integracji z budowaniem komplementarnego zespołu.