5 lat temu

Zawody SUMO Robotów LEGO

Już 9 czerwca na Politechnice Warszawskiej odbędzie się kolejna edycja Zawodów SUMO Robotów LEGO dla dzieci. Jest to wydarzenie, podczas którego dzieci z całej Polski pokażą swoje umiejętności konstruktorskie. Organizatorzy wydarzenie kierują także do wszystkich rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej, które zafascynowane są światem robotów, nowych technologii i klocków LEGO. Dla wszystkich odwiedzających przygotowane są wyjątkowe atrakcje oraz warsztaty!

Sumo kojarzymy z japońskim sportem narodowym, ale nie tylko! To bardzo sławne hasło wśród miłośników robotów, którzy co roku na całym świecie tworzą roboty, walczące na ringu. Tym razem w akcji można zobaczyć dzieci, tworzące roboty! Już w niedzielę 9 czerwca, w godzinach 9:00-18:00 na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75) odbędą się Zawody SUMO Robotów LEGO dla najmłodszych! Co roku ponad setka dzieci zjeżdża się z całej Polski, by wziąć udział w konkursie i pochwalić się swoimi pomysłami na konstrukcje oraz zaawansowanymi programami!

Tego dnia uczestnicy mogą wziąć udział w dwóch konkurencjach. „Zawody SUMO” przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-15 lat, które posiadają podstawową wiedzę z zakresu robotyki i chcą zmierzyć się w prawdziwej walce robotów. Niezbędne do zabawy są również zestawy LEGO Mindstorms lub EV3. Do zawodów można przystąpić w drużynach dwuosobowych, a przewidywany czas na stworzenie robota to tylko 3 godziny! Eliminacje i finał zaczyna się o godzinie 14:00.

Drugą propozycją jest „Konkurs Freestyle” dedykowany rodzicom, dziadkom, opiekunom i ich pociechom. Miłośnicy wspólnie tworzą wyjątkowego robota pod hasłem „robot użytkowy”, a jedyne ograniczenie to wyobraźnia! Następnie ważne jest to, aby do swojego pomysłu przekonać publiczność! W zeszłych latach spotkaliśmy się z pomysłami: na robota iMop, który wodę pobierał ze strzykawek, czy robota grającego na cymbałkach stworzonego przez Mateusza i jego dziadka lub inteligentną sygnalizację świetlną przygotowaną na arduino! Do wygrania drukarka 3d.

Zawodników, kibiców, a także odwiedzających, którzy przyjdą tego dnia na Politechnikę Warszawską, czeka wiele atrakcji, a także nagród przygotowanych przez sponsorów! Każda osoba na wstępie otrzyma mapkę z atrakcjami, na której będzie zbierać naklejki! Mapkę z wypełnionymi naklejkami będzie można wymienić na nagrodę! W planie przygotowane są: warsztaty z robotyki i programowania TwojRobot.pl, pokazy drukarek 3d AEMCA, zabawy z dmuchańcami AleZebra, pokazy kół naukowych oraz pokazy robotów Minecraft, LoFI, Dash&Dot, rozgrywających mecz piłkarski i wiele innych. Jest to idealna okazja, by rozwinąć pasję, rozbudzić chęć poznawania świata i dać dzieciom szansę na niesamowitą przygodę z nauką!

Organizatorzy

Fundacja Dociekliwego Alberta to organizacja stworzona po to, aby rozpalać w młodych umysłach pasję do nauk ścisłych. Od kilku lat zajmuje się organizacją projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży na terenie całej Polski.

Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej od kilku lat wspomaga organizację eventu i dba o to, aby już u najmłodszych rozwijać pasję do nauk ścisłych.

TwójRobot.pl- główny sponsor wydarzenia, jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek edukacyjnych, która od 10 lat zajmuje się wpływem na przyszłość edukacji i promowaniem nauk ścisłych. Od 2012 roku firma rozwija sieć franczyzową i obecnie prowadzi zajęcia w ponad 80 lokalizacjach w Polsce, co stawia firmę na pozycji lidera w Polsce.

Więcej informacji: zawodyrobotow.pl