Wirtualna rzeczywistość – rozrywka dla każdego

Marzy Ci się podróż w kosmos? Chcesz eksplorować nieznane dotąd przestrzenie? Dzięki wirtualnej rzeczywistości jest to możliwe! Przekonaj się, że VR to rozrywka dla każdego!

Wirtualna rzeczywistość – co to takiego?

Wirtualna rzeczywistość to obraz, który został wytworzony przy pomocy technologii komputerowej. Jest to kreacja wirtualnego świata, który zawiera w sobie zarówno elementy świata fikcyjnego, jak i realnego. Najsilniej oddziałuje na zmysł wzroku oraz słuchu. Zdarza się jednak, że wykorzystywane są również elementy, które mają na celu pobudzić zmysł dotyku poprzez stosowanie różnego rodzaju manipulatorów – rękawic czy bieżni. Wirtualna rzeczywistość jest najczęściej wykorzystywana w celach rozrywkowych, ale coraz częściej mówi się także o jej zastosowaniu w medycynie czy wojsku.

VR – czego potrzebujesz?

Podstawowym elementem, który jest niezbędny w doświadczaniu wirtualnej rzeczywistości jest komputer z wysokiej jakości kartą graficzną i procesorem, gogle VR oraz specjalne aplikacje. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na zakup tego rodzaju sprzętu, dlatego alternatywnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w specjalne nakładek, które w połączeniu z telefonem komórkowym pozwalają na odbiór alternatywnego świata. Niestety, takie rozwiązanie jest jedynie substytutem, ponieważ jego możliwości są mocno ograniczone. Aby móc w pełni doświadczyć wszystkiego, co oferuje nam wirtualna rzeczywistość można wybrać się do specjalnych punktów, które oferują tego rodzaju rozrywkę. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj na stronie Strefy VR.

Aplikacje VR

Aplikacje VR tworzone są podobnie jak gry komputerowe. Kluczową różnicą jest to, że rzeczywistość budowana jest w 360°. Oznacza to, że niezależnie od tego, gdzie skierujesz swój wzrok, spotkasz się z elementami wirtualnej rzeczywistości.

Wirtualna rzeczywistość pozwala przenieść się w zupełnie inny wymiar. Możesz między innymi odbyć podróż do miejsc, o których od dawna marzyłeś bądź obserwować z bliska podwodne życie oceanu. Aplikacje umożliwiają także poruszanie się po bajkowych światach, a także wspinanie się po pionowych ścianach. Dla fanów mocnych wrażeń polecane są gry oparte na horrorach, w których możesz spotkać się twarzą w twarz z zombie.

Gdzie na VR?

Ze względu na duży wybór aplikacji i gier, a także najwyższej jakości sprzęt najlepiej jest wybrać się do salonów wirtualnej rzeczywistości. Bez problemy znajdziesz je w większych miastach. Jedna godzina w alternatywnym świecie dla jednej osoby to koszt około 50 złotych. Dzięki najnowszemu sprzętowi VR doznania są jeszcze bardziej realne. Obsługa pozwala odpowiednio dobrać aplikacje do wieku i preferencji uczestników, dzięki czemu zabawa związana z wirtualnym światem jest jeszcze bardziej satysfakcjonująca.

Strefy VR spotkać można także na różnego rodzaju imprezach integracyjnych i eventach. To doskonały sposób na integrację nie tylko rodzinną, ale także pracowniczą. Coraz więcej pracodawców korzysta z tego typu atrakcji, by zapewnić swoim pracownikom relaks i niezapomniane wrażenia łączone ze zdrową rywalizacją. Atrakcje na imprezy firmowe VR pozwolą zapomnieć o codziennych obowiązkach i zanurzyć się w zupełnie inną alternatywną rzeczywistość.