Jak wybrać ubezpieczenie AC online?

Jesteś zabiegany i na nic nie masz czasu? Dodatkowe obowiązki przyprawiają Cię o bóle głowy, dlatego listę swoich zajęć ograniczasz do koniecznego minimum? Pewnie z tego samego powodu każdorazowo poprzestajesz na zakupie ubezpieczenia OC na samochód, zamiast zapewnić sobie odpowiednią ochronę, uzupełnioną o autocasco? Teraz możesz wybrać i zakupić dodatkowe ubezpieczenia bez zbędnych formalności.

Istnieje kilka kroków do zakupu autocasco dostosowanego do Twoich potrzeb i oczekiwań. Co ważne, możesz je wykonać bez wychodzenia z domu, bo za pośrednictwem Internetu. W wyborze właściwej polisy pomoże Ci porównywarka ubezpieczeń, którą znajdziesz na stronie https://ubsy.pl. Poznaj najszybszą i najskuteczniejszą drogę do nabycia dobrego autocasco.

Przeanalizuj swoje oczekiwania względem ubezpieczenia AC

Żeby rozpocząć jakiekolwiek poszukiwania polisy, musisz zastanowić się, co chcesz znaleźć. Ubezpieczyciele oddają do dyspozycji kierowców kilka wariantów autocasco, które różnią się zakresem ochrony, a co za tym idzie, również ceną. W ramach AC, w zależności od wybranej przez Ciebie opcji, otrzymasz ochronę na wypadek:

  • uszkodzenia pojazdu,

  • szkody całkowitej,

  • kradzieży auta lub jego części,

  • uszkodzenia lub kradzieży bagażu pozostawionego w samochodzie podczas zdarzenia losowego.

To, czy polisa będzie Cię właściwie chroniła, zależy od Twoich potrzeb. Jeśli mieszkasz w podejrzanej okolicy i masz niezbyt przyjaznych sąsiadów, którzy są zdolni do zdemolowania Twojego pojazdu, wybierz taki wariant, który zapewni Ci zabezpieczenie finansowe na wypadek uszkodzenia i kradzieży. Urwane lusterko, porysowana karoseria, wybita szyba czy utracone radio zrekompensuje Ci ubezpieczyciel, wypłacając odszkodowanie z Twojej polisy.

Niektóre ze szkód mogą wymagać rozszerzenia ubezpieczenia o dodatkową ochronę, która nie jest oferowaną w standardzie przez ubezpieczyciela, np. ubezpieczenie opon, szyb czy sprzętu elektronicznego. Informacje o nich znajdziesz w jednym miejscu. Wybierając ubezpieczenie AC dobierzesz odpowiednią ochronę.

Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń

Gdy wiesz już, czego szukasz, kolejnym krokiem jest po prostu znalezienie ofert pasujących do Twoich wymagań. Na szczęście nie musisz tego robić na piechotę. Pomoże Ci w tym wspomniana porównywarka. Aby z niej skorzystać, wystarczy Ci komputer z dostępem do sieci i chwila wolnego czasu. Jak działa to narzędzie?

Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza. Porównywarka potrzebuje bowiem pewnych danych, aby przedstawić Ci propozycje ubezpieczeń AC, które będą dedykowane Tobie. Zostaniesz poproszony o wpisanie danych osobowych, a także o przesłanie odpowiedzi na pytania dotyczące Twojego doświadczenia na drodze i danych pojazdu, który ma być przedmiotem ubezpieczenia. Będziesz mógł również doprecyzować, jakimi polisami jesteś zainteresowany.

Na podstawie tych danych porównywarka wybierze spośród dostępnych na rynku ofert te, dostosowane do Twoich potrzeb. Otrzymasz całą listę atrakcyjnych propozycji, które będziesz mógł porównać zarówno pod względem zakresu ochrony, jak i pod kątem wysokości składki. To drugi krok w zakupie polisy AC.

Gdy już przeanalizujesz przedstawione Ci oferty i wybierzesz tę, która jest dla Ciebie najbardziej korzystna, przyjdzie czas na krok trzeci, czyli dokonanie zakupu wybranej opcji przez Internet. Kupując ubezpieczenie online, możesz liczyć na dodatkowy rabat.

W razie wątpliwości masz możliwość skontaktowania się z agentem jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji. W formularzu zazwyczaj jest też miejsce na wpisanie swoich danych kontaktowych, np. adresu e-mail. Wówczas przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej skontaktuje się z Tobą, aby podać szczegóły oferty. Być może będzie miał też dla Ciebie atrakcyjną zniżkę?

Spokój to podstawa w wyborze ubezpieczenia

Bez względu na to, czy wybierasz polisę AC, OC assistance, czy jeszcze jakąś inną, powinieneś poświęcić na podjęcie ostatecznej decyzji chwilę czasu. Pośpiech to zły doradca. Przed dopełnieniem formalności, a najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań ubezpieczenia dla siebie, powinieneś dowiedzieć się, jak wybrać ubezpieczenie samochodu, aby nie popełnić błędów, które będą Cię później sporo kosztowały.