Lublin w weekend. Co warto odwiedzić?

Lublin to jedno z malowniczych miast na mapie Polski – zalicza się także do jednego z najstarszych grodów w kraju. Co warto odwiedzić podczas weekendowej wycieczki do Lublina?

Zamek Królewski

To jedna z najbardziej popularnych atrakcji miasta – malowniczy, wręcz bajkowy zamek, który od razu przyciąga wzrok. Na terenie kompleksu zamkowego znajdują się również donżon oraz kaplica prezentująca piękne freski przedstawiające Trójcę Świętą.

W zamku działa Muzeum Lubelskie, w którym można podziwiać liczne eksponaty związane z historią miasta, a także dzieła sztuki, w tym obraz „Unia Lubelska” namalowany przez Matejkę.

Stare Miasto

Stare Miasto w Lublinie ma swoją wyjątkową atmosferę. Wąskie uliczki, zabytkowe kamienice, wielowiekowe bramy, które wchodziły kiedyś w skład murów obronnych okalających miasto – wszystko to tworzy wspaniałe widoki. To właśnie tutaj można zobaczyć także budynek Starego Ratusza.

Na Starym Mieście w Lublinie często organizowane są także różne występy i spotkania – warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną miasta.

Wieża Trynitarska

Ciekawą atrakcją miasta jest także Wieża Trynitarska, która położona jest przy największym w Lublinie kościele – Archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

Punkt widokowy na wieży położony jest na wysokości 200 metrów – stąd można dostrzec piękna panoramę miasta i okolicy.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Ciekawą atrakcją jest także Muzeum Wsi Lubelskiej, które prezentuje niezwykłe zabytki architektury drewnianej sprzed lat.

W tym muzeum etnograficznym na świeżym powietrzu można zobaczyć różnorodne obiekty, w tym między innym wiatrak, kapliczki, zagrody chłopskie, kościoły, dwory.

Lubelskie przysmaki

Podczas swojego pobytu w Lublinie nie można również zapomnieć o zakosztowaniu w tutejszej kuchni. Na szczególną uwagę zasługują smakowite pierogi lubelskie, cebularze, a także dania z kaszami oraz wyśmienita kaczka po zamojsku.

Jeśli poszukiwana jest dobra restauracja Lublin ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc, w których można zasmakować zarówno w lokalnych, jak również polskich i międzynarodowych specjałach.