Pozycjonowanie stron – jak wybierać słowa kluczowe?

Choć wiele osób uważa, że słowa kluczowe nie mają już tak dużego znaczenia w SEO jak kiedyś, ich prawidłowe wybranie wciąż jest istotne dla Twojej strategii promowania witryny w Google. Aby pozycjonowanie stron było skuteczne, musisz skorzystać z odpowiednich narzędzi, które dostępne są w Internecie. Tych jest na szczęście sporo, więc wybór masz naprawdę duży – my podpowiemy Ci, z których skorzystać, aby Twoje SEO przynosiło rezultaty!

Przede wszystkim – Google Keyword Planner

To podstawowe narzędzie, używane nie tylko przez specjalistów, zapewniających profesjonalne pozycjonowanie stron, ale również ekspertów od Google Ads. Google Keyword Planner to nadrzędzie bardzo rozbudowane, w którym możesz nie tylko odnaleźć konkretne słowa kluczowe, ale również wiele propozycji, pozwalających Ci na odpowiednią optymalizację działań. Wystarczy, że w oknie wyszukiwania Keyword Plannera wpiszesz określoną frazę, a otrzymasz o niej stosowne informacje (między innymi konkurencyjność czy ilość wyszukiwań), ale również dostaniesz listę sugestii innych fraz, które są wyszukiwane w Google.

Narzędzie jest oczywiście w pełni darmowe, a dzięki licznym opcjom, warto założyć w nim konto.

Darmowe narzędzia SEO do wyszukiwania słów kluczowych

Oczywiście Keyword Planner to niejedyna alternatywa dla specjalistów SEO – w Internecie znaleźć można bowiem darmowe narzędzia SEO, dzięki którym zwiększysz swoje możliwości w zakresie doboru odpowiednich słów kluczowych. Jakie plannery słów kluczowych możemy polecić?

Pierwszym z nich jest Ubersuggest – działa on podobnie do sugestii Google, dostarczając bardzo długą listę sugerowanych fraz kluczowych. Tutaj również otrzymasz propozycje wraz z informacjami o słowach kluczowych, takie jak jak konkurencyjność czy CPC, a ponadto zyskasz możliwość poszukiwania słów nie tylko pod kątem wyników organicznych, ale również Zakupów Google, a nawet Youtube. Pozycjonowanie stron jest łatwiejsze również dzięki Market Samurai – to narzędzie, które ściągniesz na dysk swojego komputera i nie tylko wyszukasz propozycje słów kluczowych, ale również… zbadasz profil linków czy dowiesz się więcej o swojej witrynie.

Do innych narzędzi SEO, wartych uwagi, zaliczyć można również Soovle, WordStream i wiele, wiele innych – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Słowa kluczowe z długiego ogona

Nowoczesne pozycjonowanie stron internetowych to działania, mające na celu skuteczne rywalizowanie z konkurencją – niezbędne jest czasami wybieranie długich słów kluczowych, by trafić w konkretną niszę i móc zaistnieć w Google nawet wtedy, gdy konkurencja jest naprawdę bardzo duża. Tutaj pomocne okazują się słowa kluczowe z długiego ogona (long tail), które pozwalają znacznie zwiększyć możliwości specjalisty SEO. Takie słowa kluczowe możesz znaleźć dzięki dostępnym w Internecie i również darmowym narzędziom SEO, takim jak Keyword.io czy Answer the Public – liczba sugestii, jakie są w stanie Ci zaoferować jest naprawdę bardzo duża.

Wybieranie słów kluczowych i pozycjonowanie stron pod tym kątem nigdy nie było tak łatwe, ponieważ narzędzi jest bardzo wiele. Sprawdź więc każde z zaproponowanych i osiągnij wysokie pozycje w Google!