6 lat temu

Jaka jest specyfika płci?

Różnice pomiędzy płcią piękną a męską są widoczne nie tylko patrząc na uwarunkowania fizyczne. Na ich odmienne właściwości charakterologiczne używa się nawet powiedzenia, ze przedstawiciele poszczególnych płci pochodzą z innych planet. Coś w tym stwierdzeniu musi być, jednak ludźmi i tak kieruje jeden schemat.

Wszyscy dążymy do szczęścia, ale nie dla każdego to słowo oznacza to samo. Jedni rozumieją przez to założenie rodziny, posiadanie dzieci, małżonka z którym przejdą przez życie w zgodzie i miłości, a inni oczekuje od życia np. pieniędzy i powodzenia biznesowego. Te wartości znajdą się zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, są jednak pewne podstawowe cechy, które regulują specyfikę różnic pomiędzy płciami. W dużej mierze wynikają one z gospodarki hormonalnej organizmu.

Płeć żeńska

Kobiety są przeważnie dużo delikatniejsze od mężczyzn. Nie na darmo nazywa się je płcią piękną. Lubią adorację ze strony mężczyzn, ponieważ w ich naturze występuje chęć bycia zdobywaną i szanowaną. Są zdecydowanie bardziej uczuciowe, łatwo wybuchają płaczem.
Kobiety mają też zdecydowanie bardziej romantyczną naturę. Lubią otrzymywać kwiaty, drobne prezenty. Przywiązują dużą wagę do szczegółów, które dla mężczyzn z reguły w ogóle nie są istotne.

Zdecydowanie rzadziej też zdradzają swoich partnerów, ponieważ seks na dla kobiet ma znaczenie dużo bardziej emocjonalne i nie jest tylko zaspokojeniem naturalnych popędów.

Natura wyposażyła kobiety również w funkcję biologicznego związku z dziećmi. Dziecko przed przyjściem na świat dojrzewa we wnętrzu ciała kobiety co tworzy między nimi nierozerwalne więzi (oczywiście miłość ojcowska jest również niezastąpiona dla dziecka i ogromnie ważna). Z tych powodów to właśnie panie pozostają na urlopach wychowawczych, często nawet rezygnują z pracy.

Płeć żeńska jest wspaniała, przewrotna, czasem podła, zawistna, nieobliczalna, ale jednak… niewątpliwie wspaniała. Z męskiej perspektywy patrząc to pomimo, że większość życiowych sporów wynika właśnie z (z góry przepraszam Wszystkie czytające Panie) powodu specyficznej natury kobiet, to jednak nadrabiają z nawiązką zaletami, których ogrom przewyższa wszystkie wady.

Płeć męska

Ta twardsza. Zdecydowanie bardziej racjonalna. Nie kierująca się w życiowych wyborach uczuciami a suchymi faktami.
Mężczyzna, jako samiec, pragnie zdobywać kobietę. Lubi przy tym ponieść (nie koniecznie zbyt duży) wysiłek. Natura łowcy – zdobycz smakuje lepiej jak trzeba było o nią powalczyć. Konstrukcja zdecydowanie bardziej prosta emocjonalnie w stosunku do płci pięknej.

Mężczyźni dążą głownie do zapewnienia swojej rodzinie bytu na najwyższym poziomie. Zdecydowanie częściej są pracoholikami i więcej uwagi oddają zarabianiu pieniędzy. Potrafią marzyć, ale marzenia są raczej proste i oscylują wokół dobrej egzystencji rodziny i powodzenia finansowego. Zdecydowanie rzadziej też planują działania i lubią spontaniczne reakcje.

Facet też inaczej podchodzi do tematu seksu. Jest to dla mężczyzn potrzeba, wynikająca z uwarunkowań biologicznych. Potrafią kompletnie rozgraniczać strefę seksualna od uczuciowej i nie wiązać tych faktów ze sobą.

Zarówno kobiety jak i mężczyźni różnią się też między sobą. Nie ma schematu ogólnego dla każdej osoby. Ważne jest, aby w związku dwie połówki potrafiły się na wzajem uzupełnić. Wtedy taka relacja przetrwa każdą próbę i stworzy stabilny, szczęśliwi związek dwojga ludzi. Życie jest piękne tylko wtedy, gdy jest z nami ktoś kto nas kocha i to jest najważniejsze dla każdego człowieka bez względu na płeć.

Więcej informacji
Chciałbyś dowiedzieć się więcej o technikach uwodzenia i związkach? Odwiedź stronę www.uwodzenie.org i sprawdź to.