Jak zachęcić dziecko do nauki?

Wakacje powoli dobiegają końca, co wiąże się z powrotem dzieci do szkolnych murów. Jak co roku miałeś ambitne plany, że pomożesz swojemu maluchowi w nauce, ale nie udało Ci się tego zrealizować? Nic straconego! Twoja pociecha ma jeszcze sporo czasu na to, by przyswoić sobie ważne informacje i nauczyć się nowych rzeczy – sprawdź jak!

Internet i telewizja

To, że dziecko sporo czasu spędza z telefonem lub tabletem w dłoni sprawia, że można wykorzystać ten fakt na wiele sposobów. Aby odciągnąć malucha od mało wartościowych rozrywek, lepiej będzie, gdy rodzic pomoże mu zainstalować aplikacje oraz gry, które nie tylko zapewnią rozrywkę, ale pozwolą się czegoś nauczyć! Będą to wszystkie quizy, krzyżówki, gry zręcznościowe oraz logiczne – możliwości, jakie daje nam internet, są w tej kwestii praktycznie nieograniczone. Co więcej, przydatna okaże się także telewizja – oferta operatorów współpracujących m.in. z https://telewizjaswiatlowodowa.pl/telewizja-swiatlowodowa, obejmuje szereg ciekawych programów popularnonaukowych oraz dziecięcych, z których pomocą maluch będzie się świetnie bawić i zdobędzie wiedzę z różnych dziedzin (w zależności od wybranego programu). Nie wolno jednak zapominać o tym, by kontrolować czas, jaki pociecha spędza wpatrzona w ekran monitora. Warto co jakiś czas robić jej przerwę, by dać odpocząć oczom.

Centra nauki

Nie ma lepszej metody na naukę, niż poprzez doświadczanie. Takie możliwości dają wszelkie centra naukowe, w których wiedza łączy się z eksperymentami i świetną zabawą. Można nie tylko dowiedzieć się istotnych kwestii z dziedziny fizyki czy chemii (w formie pasjonujących doświadczeń), ale także zwiedzić ważne z historycznego punktu miejsca dla kraju. Obecnie w praktycznie każdym większym mieście spotkać można tego typu ośrodki, które pod każdym względem zostały dopasowane do najmłodszego odbiorcy. Często oferta obejmuje również interaktywne atrakcje z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

Komiks i literatura

Wiadome jest, że najlepszym źródłem wiedzy są książki. Co jednak kiedy maluch nie lubi czytać i nie jest zainteresowany żadnym tytułem? Być może rozwiązaniem okażą się komiksy. Pięknie ilustrowane, pobudzające wyobraźnię i dające do myślenia historie obrazkowe to często ulubiona rozrywka najmłodszych. W prosty sposób można im przekazać naprawdę wiele przydatnych informacji i zachęcić do zagłębienia się w dany temat. Krótkie opisy i kolorowe ilustracje nie nużą tak bardzo i pozwalają przyciągnąć uwagę nawet tych najmłodszych odbiorców. Bogata oferta dodatkowo pozwala na dobór opowieści do zainteresowań malucha.