Vans i NASA pracują nad nowymi sneakersami. To będzie premiera roku!

To mały krok dla kosmonautyki, ale wielki krok dla mody. O czym mowa? O nowej kolekcji marki Vans, która powstaje w kolaboracji z… NASA! Tak, tak, Twoje oczy Cię nie zwodzą. Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej wchodzi pewnym krokiem w świat obuwniczych trendów i wszystko wskazuje na to, że robi to bardzo dobrze.

Ciuchy z kosmosu, czyli spełnienie marzeń z dzieciństwa

Któż z nas nie marzył o tym, żeby zostać kosmonautą? Loty supernowoczesnymi rakietami, stan nieważkości, tysiące gwiazd i meteorytów, przemierzanie lat świetlnych w ułamku sekundy… Kiedy miałam 8 lat takie rzeczy spędzały mi z sen z powiek! Niestety, kolejne lata mojego życia pokazały, że nigdy nie będę wybitną kosmonautką, ale nadal zdarza mi się śnić o spacerach po księżycowej powierzchni. Ze spacerów z kolei pozostały mi jednak tylko te po lokalnym parku, dlatego żeby choć trochę unieść się do gwiazd, kiedy tylko pojawią się nowe, damskie sneakersy z logo NASA, na pewno pobiegnę po nie do sklepu. Kiedy to nastąpi?

Premiera nowych Vansów… już w tym roku!

Po sieci krążą plotki, jakoby nowa wersja Vansów miała pojawić się w sklepach już 1 października tego roku (koniecznie wpisz tę datę do swojego kalendarza!). Póki co brak oficjalnych komunikatów na ten temat. Ja już nie mogę się doczekać i z podziwem patrzę na prototypy tych kosmonautycznych cudeniek. Co szykuje dla nas dream-team Vans + NASA?

Oldschoolowo i kosmicznie, czyli muszę to mieć!

Współpraca obuwniczego potentata z świątynią miłośników astronomii oznacza dla nas nowy model Vansów Old Skool. Z boku buta będzie widnieć modernistyczne logo NASA (czerwone litery NASA bez belki w literze „A”, nie to najpopularniejsze, okrągłe, nazywane często klopsikiem) oraz napis „John F. Kennedy Space Center”. Zarówno podeszwa, jak i cholewka będą białe, jednak język będzie popielaty. Nie zabraknie także czarnych detali, które ożywią całą kompozycję. Najciekawszym rozwiązaniem są jednak amerykańskie flagi na rzepy, które można przyczepić na piętach !

Wygodne cichobiegi w gwiazdy czy białe buty kosmonauty?

Kolejne propozycje? Sneakersy Vans SK8-HI MTE w wersji przypominającej element skafandra astronauty! Czarna podeszwa i nosek połączone z białą, wysoką cholewką i czerwoną wyściółką to połączenie, obok którego nie da się przejść obojętnie. Całość dopełnia klasyczne, okrągłe logo, przedstawiające rozgwieżdżone niebo… Który miłośnik kosmosu nie dałby się skusić? :)

Dla tych, który nie lubią sznurówek, również znajdzie się smakowity kąsek. Klasyczne Vansy Slip-On zostaną pokryte gwiezdnym pyłem… To znaczy z kosmicznym printem w kolorach czerni, granatu i fioletu. Jednym słowem czad!

W oczekiwaniu na kolejne wiadomości z kosmicznego frontu…

Niestety, jeszcze nie wiemy, ile będą kosztować nowe, międzygalaktyczne Vansy. Nie wiemy też, gdzie będą dostępne i w jakich ilościach. Wiemy jednak, że warto ich wypatrywać. Gołym okiem, lornetką, a nawet lunetą! A co Ty sądzisz o współpracy marki Vans i NASA? Który z zapowiedzianych modeli będzie Twoim ulubionym?