6 lat temu

Jaki telefon wybrać? Zobacz naszych faworytów!

Wybierając telefon z najwyższej półki cenowej mamy gwarancje spełnienia wszystkich naszych oczekiwań względem telefonu komórkowego. A co z telefonami ze średniej półki? Wybór jest szeroki, ale nie wszystkie telefony posiadają te same funkcje. Jedne charakteryzują się doskonałym aparatem, a inne długim czasem działania baterii. Dodatkowo każdy z nich ma inny wyświetlacz, procesor i pojemność. Czym się kierować wybierając telefon u operatora, a czym, jeśli decydujemy się na samodzielny zakup nowego sprzętu?

U operatora

Kończąca się umowa to dla operatora względem klienta okres niepewności. Oferta musi być jak najlepsza, aby klient chciał zostać, dlatego jeśli kończy nam się umowa mamy możliwość negocjowania ceny i warunków lub po prostu możemy się zgodzić na to, co dana sieć dla nas przygotowała. Przeważnie są to telefony ze średniej półki cenowej. Chyba, że chcemy mieć najnowocześniejszy model – wtedy odbije się to na naszych rachunkach, bo raty za telefon są rozłożone na cały okres nowej umowy. Chociaż lista smartfonów jest długa powinniśmy przemyśleć do czego będzie nam służył telefon i jakie funkcje powinien mieć, aby ułatwić nam życie.

Samodzielny wybór

W ramach rozwoju technologii nie tylko telefony idą do przodu, ale także sieci komórkowe. Sieć komórkowa działająca na zasadzie subskrypcji pojawiła się niedawno, ale już zdążyła zdobyć swoich klientów. Folx można pobrać przy użyciu aplikacji Google Play lub App Store. Szybka instalacja i możliwość zarejestrowania się w ciągu kilku chwil przypadła do gustu obecnym użytkownikom. Karta SIM, która jest potrzebna do korzystania z sieci dochodzi do nas jeszcze w dniu rejestracji. Dzięki temu nie trzeba się fatygować do punktu obsługi klienta. Folx działa na różnych smartfonach, dlatego mamy możliwość wyboru odpowiedniego telefonu, a w ofertach możemy znaleźć to co chcemy. Nie jesteśmy ograniczeni ofertą naszego operatora. Ponadto gwarancja 20 GB internetu przyda się każdemu, kto jest aktywny w sieci.

Na które telefony warto zwrócić uwagę?

Wybierając telefon kierujemy się ceną i jego możliwościami, dlatego zestawienie pokazuje najlepsze telefony na każdą kieszeń. Przykładem smartfona, który spełni nasze oczekiwania jest Xiaomi Redmi Note 4. Telefon posiada wyświetlacz Full HD, 3 GB pamięci RAM. Bateria 4100 mAH pozwala na używanie telefonu przez ok. 3-4 dni bez potrzeby ładowarki. Model polecany dla osób, które lubią robić zdjęcia- jego aparat to 13 Mpx. Innym modelem, po który również warto sięgnąć to popularny Samsung Galaxy J5. Posiada system operacyjny Android, 2 GB pamięci RAM i aparat 13 Mpx f/1,7. Dodatkowo telefon jest wytrzymały i odporny na wszystkie uszkodzenia mechaniczne. Sony Xperia XA1 klasyczna sylistyka, która odróżnia markę od innych, a także aparat 23 Mpx z tyłu i 8 Mpx z przodu. 3 GB pamięci ram i możliwość zainstalowania karty Micro SD. Ranking najlepszych telefonów zamyka Huawei P9 Lite Mini. Telefon działa bez zarzutu na systemie Android i procesorem Snapdragon 425. Posiada 2 GB pamięci RAM i możliwość kręcenia filmów w jakości Full HD. Inne funkcje telefonu to możliwość czytania linii papilarnych.