Filmy na DVD – propozycja nie tylko dla kolekcjonerów!

Filmy DVD to dla wielu z nas okazja do obejrzenia kinowych hitów w domowym zaciszu, na naszych warunkach – bez uzależnienia od terminów kina i coraz wyższych cen biletów. Nic dziwnego, że sklepy z płytami DVD przeżywają takie oblężenie, a na oferowane tam dzieła decydują się nie tylko kolekcjonerzy. Dlaczego lubimy sięgać po filmy na takim nośniku? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Po co nam kino domowe? By oglądać filmy na DVD!

Od dłuższego czasu niesłabnącą popularnością cieszą się zestawy kina domowego. Rozwiązanie to wymyślono po to, by w domowym zaciszu móc oglądać filmy w doskonałej jakości. – Obecnie kino to tak naprawdę droga przyjemność. Ceny biletów są tak wysokie, że często wyjście całą rodziną na film jest dużym obciążeniem budżetu domowego. Poza tym nie każdy ma czas na kino. Dlatego też takim ułatwieniem są wszelkie odtwarzacze i zestawy kina domowego. Pozwalają one obejrzeć każdy film w domowym zaciszu. To również pomysł na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi – w końcu dobre kino naprawdę jednoczy – przekonuje nasz rozmówca z dvdmax.pl. Pozostaje jednak pytanie: skąd brać dobre filmy DVD? Jeszcze jakiś czas temu praktycznie na każdym osiedlu były wypożyczalnie najpierw kaset VHS, a potem płyt DVD. Dziś rozwiązanie to jest już przeżytkiem, a mimo to Polacy na potęgę oglądają filmy na tym nośniku. Okazuje się również, że wielu z nas woli mieć fizycznie film w domu – płytę, niż skorzystać z platformy streamingowej. – Kupienie dobrego filmu na DVD to bardzo często koszt biletu do kina dla jednej osoby. Najdroższe oczywiście są nowości, filmy, które swoją premierę miały niedawno. Mniej zapłacimy za nieco starsze filmy i klasykę. Nie da się ukryć, że cena przekonuje. Do tego oczywiście należy doliczyć fakt, że mając film na DVD można go nie tylko obejrzeć w każdym momencie, ale również wrócić do niego. Nic dziwnego, że prawdziwi fani kina tworzą kolekcje swoich ulubionych filmów – dodaje nasz ekspert z portalu https://www.dvdmax.pl

Jakie filmy wybieramy najczęściej?

Bez dwóch zdań – wieczór z dobrym filmem to pomysł na spotkania z przyjaciółmi, czas spędzony we dwoje czy nawet rodzinny seans. Jakie filmy na DVD wybieramy najczęściej? – Najpopularniejsze są oczywiście produkcje, które okazały się hitami i przyciągnęły do kin prawdziwe tłumy. Uwielbiamy dobre komedie, horrory, filmy obyczajowe, a także filmy animowane. Szczególnie te ostatnie są doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka. Bardzo często decydujemy się również na seriale na DVD – szczególnie te kultowe produkcje, nie tylko zagraniczne, ale również sięgamy po stare polskie seriale komediowe – mówi nasz rozmówca.

Filmom na DVD już wielokrotnie wieszczono to, że podzielą los już zapomnianych kaset VHS, a wraz ze znikaniem z mapy Polski wypożyczalni, całkowicie odejdą do lamusa. Okazuje się jednak, że trzymają się bardzo dobrze, nadal są popularne i wybierane przez coraz to nowszych widzów. To przecież doskonała rozrywka i ambitne kino w jednym – i to wszystko w naprawdę korzystnej cenie!