Dlaczego warto pracować na stojąco?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pracuje umysłowo. Niestety godziny spędzone na krześle przed komputerem mają bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Dowiedz się dlaczego warto pracować na stojąco i czym są biurka regulowane elektrycznie.

Pracując na stojąco spalamy więcej kalorii

Naukowo udowodniono, że tylko stojąc jesteśmy w stanie spalić nawet o 30% kalorii więcej niż siedząc. Jedna trzecia kalorii spalona więcej, w praktyce oznacza, że w taki sposób można dość szybko w bezpieczny sposób zredukować swoją wagę. Jeśli jesteśmy zadowoleni z własnej sylwetki, nadmiar spalonych kalorii możemy łatwo uzupełnić. Ponieważ do dyspozycji mamy nawet około 300 kalorii, oznacza to praktycznie jeden delikatny posiłek więcej. Brzmi fajnie, nie? Szczególnie w nowym roku, gdy każdy chce zacząć go w dobrej formie.

Pionowa postawa jest zdrowa dla naszego ciała

Kolejną zaletą pracy na stojąco jest wzmocnienie sylwetki. Nie tylko możemy schudną w taki sposób ale znacznie poprawiamy również funkcjonowanie naszego organizmu. Przez tysiące lat ewolucji człowiek był w ruchu. I również do takiej postawy jest przyzwyczajone nasze ciało. Siedząc, układamy się w nienaturalnej dla ludzkiego organizmu pozycji. Stąd często pojawiają się problemy ze stawami, krążeniem, ciśnieniem itp. Praca na stojąco potrafi rozwiązać wiele problemów zdrowotnych, które jeszcze do niedawna wydawały nam się czymś normalnym – co trzeba zaakceptować. Tymczasem nawet zwykły ból głowy może być spowodowany właśnie zbyt długim siedzeniem, a wstając możemy się go pozbyć w prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na świecie.

Wstając pobudzamy naszą kreatywność i jesteśmy aktywniejsi w pracy

Praca na stojąco przynosi korzystne efekty nie tylko dla naszego organizmu i sylwetki ale również i umysłu. Powszechnie wiadomo, że biurek do pracy stojącej używają największe firmy na świecie takie jak Google, Microsoft czy Amazon. W ten sposób nie tylko dbają o zdrowie pracowników ale również czerpią z tego korzyści. Stojąc w pracy, pracujemy zdecydowanie szybciej niż na siedząco. Dodatkowo ponieważ możemy się swobodniej poruszać jesteśmy zdecydowanie bardziej kreatywni i łatwiej rozwiązujemy problemy. Zwykła zmiana pozycji w trakcie pracy potrafi pomóc w rozwiązaniu wielu problemów, które wydawały się jeszcze chwilę temu nie do przejścia.

Jak długo należy pracować na stojąco?

Większość osób zaczynających swoją przygodę z pracą na stojąco zastanawia się jak długo należy pracować w pozycji pionowej. 8 godzin stania potrafi przerazić nie jedną osobę, dlatego tak jak w życiu, również i w tym przypadku bardzo pomocna bywa metoda małych kroczków. Warto zacząć od kilku do kilkunastu minut pracy stojącej w ciągu godziny i stopniowo ten czas wydłużać. Pamiętajmy, że niezależnie od pozycji musi być nam wygodnie i komfortowo. W innym przypadku będziemy myśleć o niedogodnościach i nie skupimy się na pracy w 100%.

Biurka regulowane elektrycznie

Praca na stojąco, a szczególnie jej początki wiążą się z dość częstą zmianą pozycji. Każdorazowe przenoszenie komputera, dokumentów i innych rzeczy znajdujących się na blacie biurka może jednak zniechęcić do ciągłego wstawania i siadania. Dlatego od jakiegoś czasu na rynku dostępne są biurka regulowane, które pozwolą nam w zaledwie kilka sekund zmienić pozycję w trakcie pracy, bez konieczności przestawiania nawet kubka z kawą. To idealne rozwiązanie, które ułatwi nam pracę i jednocześnie pozwoli zadbać o zdrowie i szczupłą sylwetkę. Dowiedz się więcej o biurkach tutaj.