Ciekawe projektowanie opakowań

Zakładając własną firmę, która działać będzie w Internecie trzeba się czymś wyróżnić. Pierwszym elementem może być oczywiście asortyment, który w innych podobnych witrynach jest bardzo rzadko spotykany.

Człowiek jest przede wszystkim wzrokowcem. Dostając paczkę ze sklepu nie myśli od razu o jej zawartości. Jest ciekawy, jak została zapakowana. Tutaj dla przedsiębiorców i samych klientów jest już duże pole do popisu. Zaprojektowanie opakowania można zlecić konkretnej firmie. Dla dużych przedsiębiorstw jest to duże ułatwienie. Inaczej jest z klientem indywidualnym. Projektowanie opakowań dla zwykłego klienta to nowe doświadczenie.

Pierwsze kroki

Projektowanie opakowań w sklepach odbywa się zazwyczaj za pomocą specjalnego programu lub aplikacji. Na samym początku trzeba wybrać przede wszystkim rozmiar pudełka, jakie chce się indywidualnie zaprojektować. Po wybraniu konkretnego modelu, na ekranie pojawia się jego biały, surowy odpowiednik, który jest gotowy przyjmować inwencję twórczą klienta. Programy graficzne są tak dopracowane, że ruchem kursora myszki można w każdej chwili zobaczyć, jak otwiera się pudełko i lekko je obrócić. Następnie trzeba również określić ilość zamawianych sztuk. Im więcej, tym cena jest niższa. Warto więc zainwestować w takie opakowania zwłaszcza w okresie świątecznym. Samemu można zaprojektować pudełka do prezentów dla całej rodziny.

Kolejny element w początkowym stadium to wybór wierzchniej warstwy pudełka. Można wybrać folie błyszczącą i matową. Także wnętrze paczki może mieć kolor. Każda dodatkowa opcja jest jednak płatna. Nie są to astronomiczne sumy, zwłaszcza jeżeli zamawia się większą ilość towaru.

Projektowanie

Kolejny etap wymaga już poświęcenia więcej czasu. Teraz zaczyna się prawdziwe projektowanie. Po wybraniu rozmiaru pudełka widać kilka figur geometrycznych, z których każda ma zaznaczoną inną ściankę pudełka. Klikając na poszczególną można przejść do projektowania kolejnych ścianek. Na każdej stronie pudełka można wymyślić coś innego. Dodać ciekawą grafikę i tekst, lub oddzielnie każde z nich. Możliwości jest wiele. Zmieniać można także kolory ścianek.

Przed rozpoczęciem całego procesu projektowania pudełka należy jednak zarejestrować swoje konto i być użytkownikiem strony, na której chce się zrobić projekt. To element wymagany przez większość firm, inaczej nie da się odpowiednio sfinalizować transakcji. Efekt finalny jest oczywiście na samym końcu możliwy do zobaczenia w wymiarze 3D. Do każdego zamówienia trzeba również doliczyć koszty przesyłki.

Zobacz ofertę na pudełka kartonowe w firmie Packhelp.