Nowe fakty dotyczące łączenia pokarmów, suplementy diety nie są już potrzebne

Wiesz, że wszystkie potrzebne do życia witaminy i minerały przyswajasz z pożywieniem, a mimo to zdajesz sobie sprawę, że ciągle Ci czegoś brakuje i musisz coś uzupełnić. Teraz już wszystko jest wyjaśnione.

Czy istnieje produkt idealny?

Poszukiwanie idealnego produktu spożywczego (superfood) okazało się niepowodzeniem. Wprawdzie zostało odnalezionych wiele super pokarmów takich jak kakaowiec czy spirulina, które są skarbnicą wartości odżywczych, jednak ostatecznie trzeba się do tego przyznać, że świat został stworzony w idealnej harmonii, tak aby wszystko ze sobą współgrało. Nie ma więc miejsca dla produktów „indywidualistów”, które samodzielnie wystarczą do zaspokojenia wszystkich potrzeb ludzi. Wszelkie pożywienie na ziemi jest wartościowe, a naszym zadaniem jest przeanalizować je i spożywać w taki sposób, aby zaistniała harmonia.

Idea połączenia produktów do idealnej współpracy przyświecała entuzjastom z Polski, którzy opracowali dietę „30 zdrowych dni”. Zjedzenie pięciu kilogramów pomarańczy może wydawać się bardzo dobrym pomysłem, skoro jest ona źródłem tak bardzo potrzebnej nam witaminy C, jednak to co osiągniemy w ten sposób, to zaopatrzenie organizmu w 2 660,00 mg kwasu askorbinowego, co stanowi prawie 3000% dziennego zapotrzebowania na tą witaminę. Znacznie lepiej jest zjeść pomarańcze o wadze 170 gram, które dostarczą nam dokładnie 100% zapotrzebowania na kwas askorbinowy, a następnie spożyć coś, co dostarczy nam inne witaminy i minerały.

Ile tego trzeba zjeść?

Dzień szesnasty diety, zakłada spożycie 100 gram chleba, 50 gram sera, jednego jajka, 110 gram brokuła, 100 gram buraków, 40 gram migdałów, 50 gram słonecznika, łyżeczkę tranu i na deser 30 gram gorzkiej czekolady. Łącznie trochę ponad pół kilograma jedzenia, które należy zjeść od rana do wieczora, aby dostarczyć sobie wszystkie witaminy i minerały w niemal 100% dawkach każdy. To oczywiście za mało jedzenia dla wielu osób i potwierdzają to liczby, mówiące że połączenie tych produktów zapewnia zaledwie 60% zapotrzebowania na przyjęte 2300 kalorii. To dobra wiadomość, ponieważ po zjedzeniu wszystkiego, co zakłada dzień diety, można spożyć cokolwiek, na co ma się ochotę.

Można zadać sobie pytanie, czy nie lepiej byłoby połknąć witaminy w proszku i mieć spokój z tą dietą? Otóż witaminy w proszku, to tylko witaminy. W większości suplementów diety znajdują się wszystkie witaminy od A do K w dawce 100%, jednak nie jest już tak obficie jeśli chodzi o minerały. Bardzo ciężko jest znaleźć suplementy zawierające magnez, potas, żelazo, czy inne bardzo ważne składniki odżywcze w dawce przekraczającej 50%. Co więcej, naturalne źródła składników odżywczych często zawierają substancje wspomagające wchłanianie witamin czy minerałów, które zawierają. Suplementy nie dostarczają też składników odżywczych, których jeszcze naukowcy nie odkryli, a w pokarmach nieświadomie je przyjmujemy.

Zapraszamy na http://mojelodzkie.pl/30-zdrowych-dni/ gdzie znajduje się pełen opis diety oraz poręczny pdf, który można wydrukować zawiesić w kuchni, aby mieć stale dostęp do całej 30 dniowej diety na jednej kartce A4. Jest to w 100% darmowe.