Jak w Warszawie, to na Pragę! Nietuzinkowy pomysł na weekend w stolicy.


Chociaż Praga Północ wciąż nie cieszy się dobrą sławą wśród mieszkańców stolicy, to właśnie tam warto spędzić czas podczas krótkiego wypadu do Warszawy. Nieustannie rewitalizowany obszar słynie z zagłębi klubowych, rzemieślniczych, sklepów z przedmiotami vintage oraz przedwojennych pozostałości architektonicznych. Zarezerwuj nocleg w Warszawie i nie wahaj się udać do jednej z najciekawszych dzielnic o niepowtarzalnym lokalnym kolorycie!

Stare Miasto, Park Łazienkowski, Pałac Nauki i Kultury – te atrakcje są dobre na początek, ale dla kogoś, kto zna już nieco warszawskie atrakcje, interesującą propozycją będzie Praga Północ, wraz z ulicą Ząbkowską, Wileńską, Inżynierską i podwórzem przy 11 Listopada. Praga Północ obfituje w różne klimatyczne hostele, dlatego nie wahaj się i już dziś zarezerwuj noclegi w Warszawie, żeby poznać inne oblicze największego polskiego miasta.

Praskie puby i kluby, czyli nocne zwiedzanie miasta

Zdobycie atrakcyjnego noclegu w Warszawie jest bardzo proste – wystarczy skorzystać z usług wiarygodnego operatora zajmującego się wynajmem apartamentów w miejscowościach wypoczynkowych, takiego jak Sun&Snow. Jeśli zdecydujesz się na nocleg w centrum Warszawy, bez problemu dojedziesz II linią metra na Pragę Północ, w okolice Dworca Wileńskiego.

Stamtąd już blisko do znanych miejsc, z których każde ma inny charakter. Koniecznie powinieneś odwiedzić ulicę Ząbkowską, a na niej kultowy już pub Opary Absurdu – o każdej porze przyjmujący gości z otwartymi ramionami. Dalej koniecznie udaj się w stronę ulicy Wileńskiej, gdzie znajdziesz wspaniały sklep Look Inside – kto wie, być może znajdziesz dla siebie wymarzony przedmiot prosto z przeszłości?

 Stamtąd droga wiedzie na podwórko przy ulicy 11 Listopada, znanego z obecności trzech klubów:

  • Chmury – ośrodek, do którego można wpaść na koncert niszowych artystów wykonujących muzyką rockową, elektroniczną, jazzową;
  • Hydrozagadka – miejsce najlepszych imprez tematycznych na Pradze;
  • Skład Butelek – punkt, gdzie można wysłuchać muzyki improwizowanej.

Nie tylko zagłębie imprezowe, czyli co jeszcze zobaczyć na warszawskiej Pradze

Bezpieczny nocleg w Warszawie z Sun&Snow sprawi, że będziesz mógł cały dzień zwiedzać najciekawsze obiekty, aby w nocy wypocząć spokojnie i zregenerować siły. Podczas pobytu na Pradze Północ zajrzyj:

  • do cerkwi – Katedry Metropolitalnej pw. Marii Magdaleny – o efektownym i okazałym wnętrzu;
  • do Muzeum Warszawskiej Pragi – nowoczesnego i interaktywnego obiektu poświęconego historii Pragi;
  • na bazar Różyckiego – jeden z kultowych warszawskich bazarów, wciąż pełen życia i obfitujący w sprzedawane towary;
  • do praskiego zoo – prawa strona Wisły jest znana z obecności misiów i innych przedstawicieli fauny i flory, którzy chętnie przyciągają ciekawskich najmłodszych;
  • do Muzeum Neonów – w warszawskim Soho, miejsce zachwyca nietypowymi eksponatami, z których kiedyś słynęła cała stolica.

Apartamenty w Warszawie są zlokalizowane we wszystkich częściach miasta, dlatego nie będzie stanowiło problemu znalezienie dogodnej lokalizacji, skąd można szybko dotrzeć do docelowego miejsca.