7 lat temu

Kreatywny pomysł na dobrą zabawę

Czy wiecie, że dzieci przez cały rok mogą czuć radość z zabawy w piasku? Cukiernia z piaskowymi babeczkami, budowa piaskowego miasta, wznoszenie zamku z warownią – możliwe jest nie tylko podczas zabawy na plaży czy w piaskownicy na placu zabaw. Piasek kinetyczny daje uniwersalną możliwość na bezpieczną i kreatywną zabawę: w domu, w przedszkolu, w szkole.

 

Nowoczesna zabawa w piasku
Piasek kinetyczny jest przyjemny w dotyku, delikatnie przepływa przez palce, a przy tworzeniu i odwzorowywaniu detali daje możliwość skupienia uwagi i relaksu. Konsystencja piasku kinetycznego pozwala na tworzenie nieograniczonych form, które rozwijają zdolności manualne oraz wyobraźnię małego twórcy. Porównanie piasku kinetycznego do mokrego piachu na plaży może uzmysłowić strukturę tej niezwykłej, czarodziejskiej masy. Prace mogą być wykonywane dowolnie jak też przy użyciu foremek. Dzieci do zabawy mogą użyć wałków, plastikowych nożyków, wyciskaczy, klocków, muszelek, jak również innych zabawek takich jak figurki ulubionych postaci, zwierzątek, samochodów.


Piasek kinetyczny jest świetnym sposobem na wspólną, rodzinną zabawę. Budowanie piaskowej metropolii, zabawa w sklep, piekarnię, odkrywcę – archeologa, tworzenie podwodnego świata to tylko niektóre propozycje. Pisanie patyczkiem na piasku kinetycznym lub wyciskanie w piasku literek i cyferek to również świetna, bezstresowa metoda na naukę pisania, czytania i liczenia. To idealny sposób na to, aby dzieci szybko i z przyjemnością się uczyły.

 

Dla zdrowia
Badania naukowe wykazały, że piasek kinetyczny to niezastąpione narzędzie do budowania i rozwoju motoryki dziecka np. przy terapii SI, gdzie aktywacja sensoryczna dziecka następuje dzięki działaniom przy formowaniu piaskowej masy. Łagodzi on również emocje i wycisza przy problemach z nadpobudliwością dziecięcą.

 

Kreatywna polska marka
Produkowany w Polsce piasek kinetyczny Wizard Sand by Idea Day, dostępny jest w wielu kolorach: naturalnym, jagodowym, zielonym, niebieskim, żółtym, ceglanym. Do tematycznych zestawów dołączane są kolorowe, plastikowe foremki i pompowana piaskownica, która wyznacza miejsce i utrzymuje porządek podczas zabawy.

 

Bezpieczny
Piasek kinetyczny nie przywiera do przedmiotów, nie brudzi rąk, ubrań, mebli, nie sprawia trudności przy sprzątaniu. Zastosowane w nim składniki posiadają Deklarację Zgodności z Normami Europejskimi C. Produkt jest całkowicie bezpieczny dla osób cierpiących na alergie, w 99% składa się z naturalnego surowca – piasku oraz 1% polimeru wiążącego masę i niepozwalającego jej wyschnąć.

Bawiąc się piaskiem kinetycznym, zarówno dzieci, jak i dorośli stają się małymi czarodziejami, tworząc magiczny, piaskowy świat.

 

KONKURS „IDEA DAY”

Z okazji Dnia Dziecka mamy dla Was kolorowy konkurs! Wyobraźcie sobie czarodziejski piasek, który ma taką moc, że ulepione rzeczy, zamieniają się w prawdziwe! O czym marzycie – co byście stworzyli?

Piasek kinetyczny „Wizard Sand” wygra 5 osób, których odpowiedzi najbardziej nas rozbawią ;)

Aby wziąć udział, wejdź na nasz Fanpage, polub post z konkursem, w komentarzu napisz odpowiedź na pytanie oraz podaj kolor piasku, który chcesz wygrać (jagodowy, zielony, naturalny).

Konkurs trwa od 1 do 5 czerwca. Wyniki ogłosimy 9 czerwca.

Poczujcie się jak małe dzieci w kolorowej piaskownicy!

 

Regulamin konkursu