7 lat temu

Przyszłość jest teraz!

Pierwszy zatwierdzony do produkcji latający samochód został zaprezentowany światu.

Słowacka firma inżynierska AeroMobil przedstawiła prototyp latającego samochodu już w 2014 roku, dotąd jednak model nie był dostępny komercyjnie. Firma ogłosiła niedawno, że nowszy model będzie dostępny na zamówienie jeszcze w tym roku. Nie powiedziano jeszcze niczego o cenie.

Według AeroMobil pojazd nowej generacji jest w pełni funkcjonalny, zarówno jako samochód czterokołowy, jak i samolot. Latający samochód jest również ekologiczny ze względu na silnik hybrydowy.

AeroMobil ma na celu, aby transport osobisty był znacznie efektywniejszy i przyjazny dla środowiska, umożliwiając szybsze przejazdy na średnich trasach oraz na obszarach z ograniczoną lub wybrakowaną infrastrukturą drogową ogłasza AeroMobil.

 

Latający samochód został zbudowany zgodnie z obowiązującymi zasadami regulacyjnymi zarówno dla samochodów, jak i samolotów co oznacza, że jego przyszli właściciele potrzebują do obsługi pojazdu zarówno licencji kierowcy i pilota.

Mamy bardzo wyraźny obraz tego, jak nasz produkt będzie funkcjonować i jesteśmy pewni, że pojazd, który prezentujemy, pojawi się na rynku bez większych zmian.

Projekt innego latającego samochodu został zaprezentowany również w tym roku, gdy firmy Airbus i Italdesign ujawniły swój pomysł na koncepcję transportu multimodalnego, nazwany Pop.Up. Ten pojazd to transformujący się samochód, który może wykorzystywać koła do jazdy, zainstalować śmigła, by latać lub podłączyć się do tranzytowego systemu pociągowego. Pojazdem podróżować będą mogły dwie osoby równocześnie.

 

 

Źródło: livescience